Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Marka

Firma Téo Cabanel powstała 23 marca 2005 r. Jej główna siedziba znajduje się w Fontainebleau, 60 km na południe od Paryża.

Pierwsze perfumy Téo Cabanel powstały w Boufarik w Algerii około 1893r. Stworzył je francuski lekarz i chemik. Wśród jego kreacji znajdowały się prestiżowe wody kolońskie i specjalne zapachy do perfumowania chustek. Téodore Cabanel został ulubionym perfumiarzem holenderskich książąt z rodu Windsorów. Arystokracja z entuzjazmem przyjęła jego zapachy.

Jego jedyna córka postanowiła iść śladami ojca i kontynuowała jego dzieło od lat trzydziestych do końca XX w. Po jej śmierci wyzwanie ożywienia ponadczasowych zapachów podjęła jej córka chrzestna - Caroline Ilacqua.
Opierając się na 150 oryginalnych formułach, na nowo interpretuje symfonię zapachów Cabanela. Ręka w rękę ze znanym perfumiarzem Jeanem-Françoisem Lattym, tworzy nowe zapachy, stawiając na jakość, elegancję i bogactwo natury. Jej styl to wierność wielkiej francuskiej tradycji perfumiarstwa. Maksyma, którą się kieruje brzmi: jakość nie zna kompromisów.

Łącząc prawdziwe perfumiarskie mistrzostwo z nadzwyczajną kreatywnością marka Téo Cabanel oferuje drogocenne i wyrafinowane zapachy. Jej styl rozpoznasz poprzez najwyższej jakości esencje i ręczne metody stosowane do produkcji perfum. Zapachy Téo Cabanel zawierają najczystsze, naturalne składniki, które są dobierane z dużą starannością i cierpliwością.

Składniki

Perfumy Téo Cabanel powstają z najwyższej jakości naturalnych składników, co jest dzisiaj rzadkością. Wszystkie są dobierane w Grasse, stolicy światowego perfumiarstwa. Teo Cabanel współpracuje z Laboratorium Monique Rémy, które posiada solidną reputację w zakresie dobierania składników. Istniejące od dwudziestu lat laboratorium jest idealnym partnerem dla Teo Cabanel. To niezwykłe partnerstwo dowodzi wierności marki najlepszym tradycjom perfumiarskim.

Produkcja perfum została powierzona Charrier Parfums, rodzinnej firmie, która wytwarza perfumy Téo Cabanel według najlepszych zasad tradycyjnego francuskiego perfumiarstwa. Składniki podlegają maceracji przez minimum 3 miesiące. Téo Cabanel nie przyśpiesza tego procesu. Wierność zasadom sztuki perfumeryjnej jest jedyną drogą do osiągnięcia doskonałych zapachów. Obydwa etapy: selekcja i produkcja są nadzorowane przez eksperta Jeana-Françoisa Latty'ego. Téo Cabanel niesie radość esencji i absolutu bułgarskiej oraz marokańskiej róży, benzoesu, irysa, egipskiego jaśminu, drzewa sandałowego, egzotycznych drzew, wanilii, fasolki tonka i wielu innych składników.

Opakowanie

Téo Cabanel wybrał opakowanie, które doskonale odpowiada francuskim perfumom. Widnieją na nim oryginalne kolory, grafika oraz logo marki. Powstało w wyniku dwuletniej współpracy z Patricem Boulatem, który projektował opakowania dla Cartier, Hermès, Yves Saint Laurent i Van Cleef & Arpel. Caroline Ilacqua i Patrice Boulat unowocześnili oryginalne opakowania Téo Cabanel. Stworzyli nowy wizerunek marki, nowoczesny i jednocześnie prawdziwy.

Klienci oczekują wciąż nowych perfum, ale jednocześnie szanują wartości, które reprezentuje Téo Cabanel. Flakony z ciężkiego szkła doskonale odpowiadają jakości zapachów. Są zwieńczone gładkim korkiem wykonanym z surlynu, materiału cenionego ze względu na ładne odbijanie światła. Na złotym medalionie widnieje logo Téo Cabanel.

 

 

Alahine EDP

Alahine jest zapachem ujmującym i uwodzicielskim. Otacza tajemniczymi nutami luksusowych orientalnych pałaców. Aby stworzyć ten zmysłowy zapach, użyto tylko najlepszej jakości naturalnych składników. Alahine rozpoczyna się cytrusowymi nutami głowy: bergamotką i ylang ylang. Kwiatowe nuty jaśminu i róży pozostają w doskonałej harmonii z przyprawami drzewa pomarańczowego i pieprzu. Fascynująca i niezapomniana miodowa marokańska róża jest doskonałą ilustracją orientu. Zmysłowe nuty otwierają drogę do słodyczy i ciepła irysa, czystka, paczuli, benzoesu, wanilii, drzewa sandałowego i piżma. Piękne, tradycyjne perfumy!

Skład:
nuty głowy: bergamotka, ylang-ylang
nuty serca: róża, jaśmin, kwiat pomarańczy, pieprz
nuty bazy: irys, czystek, paczula, beznoes, wanilia, drzewo sandałowe, piżmo

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Jean-François Latty

Data powstania: 2007

 

Julia EDP


Jednocześnie bogata i subtelna Julia zachwyca kobiety w każdym wieku. Odkryj kwiatowo-owocowy bukiet: miękki, romantyczny, pełen radości życia, doskonały na wszystkie pory roku i wszystkie okazje. Na początku dają się poznać świeże nuty sycylijskiej mandarynki, cudnie połączonej z zielonym rabarbarem i cierpką czarną porzeczką. Nuty głowy zabarwione są jaśminem, hiacyntem i fiołkiem. Zapach kończą ciepłe wibrujące nuty drzewa sandałowego, kadzidła, cytrusów, maliny i piżma.

Skład:
nuty głowy: rabarbar, czarna porzeczka, mandarynka
nuty serca: jaśmin, fiołek, hiacynt
nuty bazy: drzewo sandałowe, kadzidło, cytrusy, maliny, piżmo

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Nos: Jean-François Latty

Data powstania: 2005

 

Oha Edp 100ml


Oha jest zapachem na wieczór, łączącym najbardziej drogocenne i nobliwe esencje. Przekracza granice czasu i przestrzeni. Jest skierowana do kobiet z prawdziwą osobowością. Świeże nuty bergamotki współgrają z delikatnym aromatem herbaty. Bogate róże z Bułgarii i Maroka oraz jaśmin z Egiptu składają się na nuty serca, wzmocnione kardamonem z Gwatemali. Niespodziewanie Oha pogrąża się w uwodzicielskich pudrowych nutach wanilii, irysa, fasoli tonki i egzotycznych drzew, wzmocnionych białym piżmem.

Skład:
nuty głowy: bergamotka, herbata
nuty serca: róża, jaśmin, kardamon
nuty bazy: wanilia, fasola tonka, irys, nuty drzewne, piżmo

Rodzina zapachowa: szyprowa

Nos: Jean-François Latty

Data powstania: 2005