Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Marka Balmain to najwyższa klasa zarówno w świecie mody, jak i zapachów. Pierre Balmain, nazywany niegdyś królem francuskiej mody, ubierał takie sławy, jak Brigitte Bardott, Marlena Dietrich, Katharine Hepburn czy Sophia Loren. Jego pierwsze perfumy Vent Vert powstały w 1947 roku i były najlepiej sprzedającym się zapachem tamtych lat. Również i dzisiaj, odkąd posadę dyrektora artystycznego objął Christophe Decarnin, kolekcje Balmain należą do najbardziej oczekiwanych przez artystów i miłośników świata mody.

 

Ambre Gris EDP

Ambre Gris to niebanalny i oszałamiający zapach dla pań, zawierający bardzo cenioną w przemyśle perfumeryjnym szarą ambrę. Towarzyszą jej mirra, cynamon, różowy pieprz, nieśmiertelnik, irys i tuberoza. Ambre Gris wyraża odważną zmysłowość i pożądaną kobiecość. Prosty, geometryczny, szklany flakon oddaje prostotę stylu Balmain.

Skład:
nuty głowy: różowy pieprz, cynamon, bergamotka, aksamitka,
nuty serca: dawana, nieśmiertelnik, mirra, tuberoza
nuty bazy: szara ambra, benzoes, drzewo gwajakowe, białe piżmo

Rodzina zapachowa: orientalna

Nos: Guillame Flavigny

Data powstania: 2008

 

 

Carbone EDT

Zapach Carbone to pierwszy zapach dla mężczyzn ery Christophe'a Deacarnina. Po sukcesie Ambre Gris, stworzonego dla pań w 2008 r. dyrektor artystyczny Balmain Christophe Decarnin postanowił zdefiniować męski aspekt swojego artystycznego świata. Stworzył zapach dla mężczyzny seksownego, nonszalanckiego, o nieodkrytej osobowości, zafascynowanego zarówno sztuką jak i technologicznymi nowinkami.
Carbone ma charakter nowoczesny i miejski. W formule znalazły się zdecydowane i tajemnicze składniki, takie jak benzoes, kadzidło i czarna figa.

Skład:
nuty głowy: pieprz Bourbon, żywica elemi, zielony bluszcz
nuty serca: czarna figa, kadzidło
nuty bazy: benzoes syjamski, kadziło

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Nathalie Lorson

Data powstania: 2010