Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywnaBond No. 9 - zapachy Nowego Jorku


Po raz pierwszy w historii perfumiarstwa w hołdzie dla wielkiego miasta powstała kolekcja ekskluzywnych zapachów. Jej nazwa Bond No. 9 pochodzi od adresu głównego butiku przy Bond Street 9 w dzielnicy Noho. Miasto, któremu została zadedykowana to oczywiście Nowy Jork.
Kolekcja Bond No. 9 obejmuje 29 zapachów damskich, męskich i odpowiednich dla kobiet i mężczyn. Posiada ona podwójną misję: przywrócić sztukę perfumiarską i każdej dzielnicy Nowego Jorku przypisać ekskluzywną wodę. Każdy zapach niesie z sobą specyfikę innej części miasta oraz atmosferę i emocje całej metropolii. W najbliższym czasie kolekcja Bond No. 9 zostanie wzbogacona o zapach poświęcony wyspie Manhattan.


Każdy zapach Bond No. 9 jest unikalny, jednak wszystkie mają coś wspólnego z miastem, w którym zostały stworzone. Są zdecydowane i ostre. Od zuchwałych (a kilka jest bardzo zuchwałych!) do dowcipnych czy dziwacznych wszystkie są odważne i głębokie. Wyrażają bezkompromisowego
ducha tego ogromnego, szybko żyjącego i ciężko pracującego miasta. Przesłanie Bond No. 9: Tak… to jest miejsce, gdzie się żyje… to jest zapach, który się nosi.
Bond No. 9 powstał kiedy francuska perfumiarka Laurice Rahmé, od 25 lat oddana mieszkanka Nowego Jorku, skierowała swój bezkompromisowy i wrażliwy nos na swoje ukochane miasto. Postanowiła podarować Nowemu Jorkowi własną tęczę zapachów. Wzorując się na paryskiej sztuce perfumeryjnej (esencja... flakon... opakowanie... ekspozycja), Rahmé wtopiła swoje zmysły w miasto i stworzyła zapachowe nuty poezji, marzeń, tajemnicy, energii i ducha Nowego Jorku - wspaniałej pierwszej metropolii XXI wieku.
Twórcy Bond No. 9 odrzucili komercyjne wzorce i wrócili do korzeni perfumiarstwa. Komponują wody perfumowane o najwyższej 18-22% koncentracji ekstraktu. Dzięki temu zapachy utrzymują się długo na skórze, tak jak wielkie perfumy lat dwudziestych i trzydziestych XX w. Każdy zapach jest mieszany ręcznie w Nowym Jorku przez francuskich perfumiarzy, którzy podobnie jak Rahmé osiedli tutaj – w światowej stolicy piękna i perfum.
Nowy Jork ekscytuje charyzmą i elektryzuje. Jest bogatą metropolią, na którą patrzy cały świat. To centrum kształtowania gustów, ustanawiania trendów i odwracania reguł. Rahmé nazywa kolekcję Bond No. 9 alternatywnym perfumiarstwem, a także perfumiarstwem osobistego wyboru.
Andy Warhol’s Union Squere (2008)


„Moim ulubionym zapachem jest pierwszy zapach wiosny w Nowym Jorku” – powiedział kiedyś Andy Warhol. Te słowa stały się inspiracją dla Union Squere, drugiego zapachu Bond no. 9 z serii Andy Warhol’s. Union Squere oddaje kuszące zielone kwiaty. Jest jednocześnie ciepły i chłodny. Został zamknięty w przepięknym flakonie, na którym przedstawione są kwiaty autorstwa Andy’ego Warhola, które uzyskiwał stosując nowoczesne techniki. Zapach wyraża doskonałą równowagę. Czasem uaktywnia się konwalia i wydaje się dominować wraz z niebieską frezją, złotą ambrą i piżmem. Wzmacniają one zmysłowy wymiar zapachu. Innym razem chrupiące zielone nuty i zapach białej brzozy przekształcają wodę w czystą idealną energię.
Na koniec słodycz i chłód łączą się w niezwykłą harmonię.
Zapach dla kobiet i mężczyzn.
Nuty głowy: konwalia, zielone nuty
Nuty serca: słodka niebieska frezja, drzewo brzozy
Nuty bazy: ambra, srebrne


Andy Warhol’s Silver Factory (2007)

Andy Warhol wspomniał kiedyś o firmie, która chciała zakupić jego aurę. Oto i ona - zamknięta we flakonie Bond No. 9, który przypomina kolorystycznie słynna puszkę pomidorowej zupy Campell, z której artysta uczynił dzieło sztuki.
Inspiracją dla zapachu stało się jedno z ulubionych miejsc Andy’ego Warhola – Silver Factory (Srebrna Fabryka). W latach 1964-1968 mieściło się tu studio artysty. Przychodzili tu aktorzy, artyści, reżyserzy i mistycy. Przeglądali się w srebrnych aluminiowych ścianach. Silver Factory była miejscem, w którym Warhol stał się reżyserem awangardy, prekursorem pop-artu i wszechstronną gwiazdą.

Zapach Silver Factory jest zapachem ambitnym i wymagającym. Jest miękki, pikantny i dymiący. Kadzidło przenika się z ambrą, żywicą i syropem. Aby skomplikować odbiór dodano kwiaty, które Warhol uwielbiał: jaśmin, irys i fiołek. Efekt jest metaliczny, jak rozgrzane, płynne srebro.

Zapach dla kobiet i mężczyzn.

Nuty głowy: bergamotka, grejpfrut, lawenda
Nuty serca: fiołek, kadzidło, jaśmin, irys
Nuty bazy: ambra, żywica, drzewo cedroweConey Island

Odkryć zapach zabawy było misją Bond No. 9, kiedy zdecydowano się uchwycić esencje Coney Island i przetworzyć je na perfumy. Twórców zaintrygował styl vintage tej stuletniej dzielnicy z rozbrzmiewającymi w niej odgłosami, paradą syren i gorącymi hot-dogami przy brzegu Oceanu Atlantyckiego.
Coney Island marki Bond No. 9 zawiera w sobie magiczną historię tego miejsca, a także spogląda w przyszłość, obserwując reaktywację rajskich plaży. Wyraża łakomy zachwyt poprzez słodkie nuty margarytki, hipnotyzującej czekolady, karmelu i drzewa cedrowego. Niebieska buteleczka przypomina ekspansję morza i nieba w kierunku Coney Island, podczas gdy kontrastująca złota szyjka przywołuje tysiące elektrycznych świateł, które rozświetlają nieboskłon. CONEY ISLAND - dla kobiet i dla mężczyzn.

Nuty głowy: Margarytka, melon, Guawa
Nuty serca: cynamon, czekolada, karmel,
Nuty bazy: piżmo, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, wanilia

Bleecker Street

Zapachy podążają za modą… kiedy więc na ulicy Bleecker Street przy granicy z Abingdon Square postawiono nowoczesne designerskie centrum, Bond No. 9 szybko stworzył ultranowoczesny zapach Nowego Jorku XXIV wieku! – Wodę perfumowaną – dla kobiet i mężczyzn o nazwie Bleecker. Wyraża ona dynamikę potrójnej promenady handlowej, którą nazwano the West Village’s Madison Avenue.
Ta wiodąca kreacja najnowszej „smacznej” drzewno-orientalnej rodzinie zapachów składa się z:
- wanilii, która jest znanym afrodyzjakiem;
- nowoczesnych nut „jadalnych” – czarnej porzeczki, karmelu, cynamonu i tymianku;
- aromatycznych drzew; 
- ciepłego i zmysłowego piżma; 
- paczuli, kolejnego słynnego afrodyzjaku, która równoważy słodkie
nuty roślinne.
Rezultat? Niezbyt ciężki zapach dzienno-wieczorowy – kuszący deser.
Flakon Bleecker wyraża sztukę i modę. Oddaje charakter nowojorskiego osiedla – domu artystów i mekki stylu. Flakon zaprojektowała Rachel Katz – młoda artystka akwareli i projektantka mody. Ubrała flakon Bond No. w przecinające się łuki o żywej, głębokiej kolorystyce.
BLEECKER STREET - dla kobiet i mężczyzn (łakomy, zmysłowy, drzewny)
Nuty głowy: LIŚCIE FIOŁKA, CZARNA PORZECZKA, TYMIANEK
Nuty serca: Elegancki JAŚMIN, Wyzwolone DRZEWO CEDROWE, Niegrzeczny CYNAMON
Nuty bazy: Aktywny MECH, Bezwstydny ZAMSZ, Pewna siebie PACZULA, Szepcząca AMBRA,Kusząca WANILLABroadway Nite

Miejsce Nazywają ją The Great White Way, odcinek Broadwayu w dzielnicy teatralnej The Theatre District, która jest bijącym sercem Nowego Jorku, USA i całego świata. W przewodniku po Nowym Jorku z 1929 r. opisywano fantasmagorię gigantycznych bilbordów i świetlistych neonów. Dziś jest tak samo. Broadway to ciągły karnawał. Jasny punkt - błyskawica dla zafascynowanych turystów z całego świata, falująca karuzela, wyrafinowane miejsce elegancko zdobionych teatrów: Lyceum, Biltmore, Books Atkinson, Cort, Belasco, Shubert. Ta scena wizualnej kakofonii jest światową stolicą mediów, domem New York Times, Reuters, Condé Nast. Nigdy energia nie była tak skoncentrowana jak na tej jednej błyszczącej ulicy.
Osobowość Hipnotyczna i energetyczna. Kobieta pełna pasji i charyzmy, drżąca pełnią życia w Nowym Jorku i wierząca, że dusza miasta mieszka na jego ulicach. Ma w sobie smak i wyrafinowanie.
Zapach Pierwszy klasyczny zapach XXI wieku to fantazyjny roślinny bukiet. Przyciąga świetlistymi aldehydami i fiołkami, które następnie prowadzą do pikantnych marzeń róży, irysa, wiciokrzewu i heliotropu. Najdłużej towarzyszą nam nuty wanilii i ambry.
BROADWAY NITE - damski
Nuty głowy: LIŚCIE FIOŁKA, ALDEHYDY
Nuty serca: RÓŻA, WICIOKRZEW, IRYS, HELIOTROP
Nuty bazy: słodka AMBRA, nasiona WANILII, drzewo CEDROWE, PIŻMO


Central Park
W samym środku wyspy Manhattan, 51 blok - prostokąt pełen zieleni nazwany Central Park jest otoczony miejską architekturę. "Przyroda na pierwszym miejscu, na drugim i na trzecim…. tuż po niej architektura” zauważył współprojektant Parku Calvin Vaux w 1865, kiedy powstawało jego dzieło. Kiedy nowojorczycy potrzebują sobie przypomnieć, jaka jest pora roku, kiedy chcą pozbyć się stresu i posiedzieć na trawniku, kiedy zamierzają pojeździć na deskorolce, udają się do Central Parku. Jest tam wszystko: kręte łąki, rozległe promenady, wijące się ścieżki, jeziora, świerki i jodły… , a także całe łoża tulipanów. Central Park to pierwszy zapach na świecie upamiętniający zieloną oazę Nowego Jorku. Wykorzystano w nim esencje pozyskane z przyrody, aby stworzyć dzieło sztuki opiewające piękno natury.
Zapach przywołuje moment wejścia do bujnego zmysłowego krajobrazu i spacer po parku. Co Cię otacza, kiedy przekraczasz bramę Parku? Nuty świeżej bazylii i werbeny, liście mandarynki, bergamotki i kwiat cytryny. Następnie pojawiają się ekscytujące nuty serca: róża bułgarska, konwalia, wodny jaśmin. Stopniowo przechodzą w głębokie nuty drzewne: niebieski cedr, drzewo balsamiczne, kaszmirowe piżmo i paczula.
Tak jak sam Park, woda perfumowana Central Park jest przeznaczona dla wszystkich mężczyzn i kobiet.
CENTRAL PARK – dla kobiet i mężczyzn
Nuty głowy: WERBENA, BAZYLIA
Nuty serca: WODNY JAŚMIN, KONWALIA
Nuty bazy: niebieski CEDR, kaszmirowe PIŻMO, PACZULA


Chelsea Flowers

Miejsce Przez lata była to enklawa dla nowojorskiej klasy średniej. Dzisiaj Chelsea przechodzi ogromne zmiany. Nie jest to mała dzielnica, ale mini-miasto, którego każdy sektor ma własny rytm. W jego centrum rozłożysty Hotel Chelsea, gdzie przebywali Władimir Nabokow, Robert Mapplethorpe i Sid Vicious. Inne znane obiekty to Joyce Theatre, Empire Diner, Jensen Lewis, eleganckie centrum meblowe, zbudowane w latach trzydziestych XX w apartamenty London Terrace. Obecnie byłe centrum przemysłowe w zachodniej stronie Chelsea zmienia się w dzielnicę galerii z własnym targowiskiem Chelsea Market, oferującym świeżą żywność i kwiaty oraz ośrodkami mody jak Alexander McQueen, czy Stella McCartney.
Osobowość: Tak jak dzielnica, osoba Chelsea jest energetycznym kameleonem mieszającym style. Uwielbia ciemne strony starych uliczek, urok galerii i dynamikę nowej Sixth Avenue. Nigdy nie wychodzi z targowiska bez wielkiego bukietu kwiatów.
Zapach Chelsea Flowers pachnie jak bukiet peonii, tulipanów, hiacyntów, magnolii i róży. Uderza świeżością, wszak dopiero opuścił targowisko Chelsea Market i podąża śladem galerii, pozostawiając po sobie zapach nie tylko zuchwałych kwiatów, ale także piżma, drzewa sandałowego, wetiweru, i mchu drzewnego.
CHELSEA FLOWERS – damski
Nuty głowy: biała PEONIA, MIMOZA, francuski TULIPAN
Nuty serca: biały HIACYNT, MAGNOLIA, RÓŻA
Nuty bazy: PIŻMO, drzewo SANDAŁOWE, WETIWER, MECH DRZEWNYChez Bond

Miejsce Zgodnie z legendą ulica Bond Street w Noho otrzymała swą nazwę w wyniku kaprysu. Na początku XVIII w. prominentny bankier Samuel Ward mieszkał w rezydencji na rogu Broadway i… nienazwanej jeszcze ulicy. Dlaczego nie nadać jej nazwy rodem z profesji bankowej – zastanawiał się Samuel Jones, miejscowy prawnik, który zdążył już nazwać jedną z ulic Great Jones Street. Zatem Bond Street została nazwana na cześć obligacji, i wkrótce stała się domem dla nowojorskich kupców i przedsiębiorców, którzy wzdłuż niej wybudowali neorenesansowe i rzymskie pałace. Wiele z tych budynków stoi do dziś. Wciąż spokojna i majestatyczna w rozmiarach Bond jest dzisiaj ostoją dyskretnej sztuki, teatru i mody. Wspomina się tu Sofoklesa i Ibsena.
Tu mieści się siedziba marki Bond No. 9.
Osobowość Jest taki typ mężczyzny z ulicy Bond Street, który nie podąża za grupą. Jest artystą i oczytanym intelektualistą. Jego garderoba obraca się wokół tegorocznych kolekcji Ralpha Laurena i Harrisa Tweedsa. Jednak jego sposób bycia może być mylący. Potrafi być także zuchwały.
Zapach Wyobraź sobie kubek mocnej ziołowej herbaty z wibrującą cytryną i esencją z fiołka. To uspakajający, ale mocny smak. Ogrzany pociągającym drzewem sandałowym przylgnie do Twojej skóry, ubrań i Twojej partnerki.
CHEZ BOND - męski
Nuty głowy: nuty CYTRUSOWE
Nuty serca: nuty ZIOŁOWEJ HERBATY, LIŚCIE FIOŁKA, ZIELONE NUTY
Nuty bazy: drzewo CEDROWE, drzewo SANDAŁOWE, WETIWER

Chinatown

Jak nazywa się najbardziej dynamiczna, bogata, kolorowa i najbardziej rozwijająca się dzielnica Nowego Jorku? To dzielnica chińska Chinatown — tryskająca energią wyłaniającej się superpotęgi i awangardowym stylem dolnej części Nowego Jorku. Marka Bond No. 9, wrażliwa na niuanse nowojorskich dzielnic, uchwyciła esencje zapachowe tej części miasta i nazwała go Chinatown.
Co zawiera ta kusząca woda perfumowana? W nutach głowy kryje się kwiat brzoskwini – tajemniczy kwiat z chińskiej mitologii, który taoiści nazywają eliksirem życia. W nutach serca znajduje się wibrujący międzykulturowy bukiet peonii (chińskiego kwiatu miłości i luksusu) zmieszany z kremową słodką gardenią i gwałtowną tuberozą, a także paczulą, która nadaje kompozycji pikantny charakter. W nutach bazy jest kardamon (antyczna przyprawa ze Wchodu) i ciemne drewno (przywołujące chińskie pudełka z laki). Zapach Chinatown kontynuuje tradycję perfum orientalnych, które zdobyły popularność w XX w., a jednocześnie jest niezwykle nowatorski.
Flakon Chinatown jest ozdobiony motywem kwiatu brzoskwini, jaki można znaleźć na chińskich suknach. Inspiracją była porcelana z czasów dynastii Ming (1368-1644), kiedy chińska sztuka osiągnęła szczyty.
CHINATOWN – damski

Nuty głowy: dynamiczny KWIAT BRZOSKWINI (kto by się spodziewał)
Nuty serca: GARDENIA, PEONIA, TUBEROZA
Nuty bazy: gorący KARDAMON, PIKANTNE DRZEWA z bogatą historią

Eau de New York

Eau de New York wyraża energię, szybkie tempo i kreatywność najbardziej dynamicznej metropolii świata. Jest bez wątpienia seksowna i kusząca. Podczas gdy większość z zapachów Bond No. 9 celebrują nuty konkretnej części miasta Nowy Jork, Eau de New York zawiera kinetyczną esencję całości. Tak jak mieszkańcy miasta spełnia wiele funkcji i działa na dwóch poziomach:
Po pierwsze, gromadzi czystą energię miasta i przetwarza ją w rekwizyt – pamiątkę rozwożoną po całym świecie. Po drugie Eau de New York funkcjonuje jako terapia dla zmysłów w formie sprayu. Ten świeży wibrujący zapach ładuje baterie i czyni to przepięknie.
Eau de New York jest flirtem owoców, kwiatów i zieleni, których zapach pozytywnie wibruje w powietrzu. Nuty głowy to cytrusy prosto ze śniadania: grapefruit, mandarynka, bergamotka i petit grain. Zachęcają do działania. Nuty serca to bogata nerola z białych kwiatów i rzadkiego drzewa pomarańczy, które działa antydepresyjnie, egzotyczna poprawiająca nastrój gardenia, delikatny relaksujący fiołek alpejski, upajająca miłością i szczęściem biała lilia, stymulująca bazylia, wzmacniająca miłość werbena i działający przeciwdepresyjnie jaśmin, który jest także afrodyzjakiem, a do tego zwalcza ból głowy. Nuty bazy to z kolei wetiwer, mech dębowy, skórzane piżmo, i białe drzewo. Wszystkie dają zmysłowy, ale zrównoważony efekt.
EAU DE NEW YORK – dla mężczyzn i kobiet
Nuty głowy: BERGAMOTKA, MANDARYNKA, GREJFRUT, ZIELONE NUTY WODNE, PETIT GRAIN
Nuty serca: NEROLA, GARDENIA, FIOŁEK ALPEJSKI, BIAŁA LILIA, BAZYLIA, WERBENA, JAŚMIN
Nuty bazy: WETIWER, MECH DĘBOWY, SKÓRZANE PIŻMO, BIAŁE DRZEWAFire Island

Fire Island to zapach eksperymentalny. W tym przypadku wspomnienia są spojrzeniem, dotykiem, zapachem tonącego słońca, kiedy leżymy nago lub prawie nago na plaży. Oczywiście wiemy, że promienie UV nie są zdrowe. Dlatego twórcy zapachu postanowili stworzyć by zapachu skóry rozgrzanej przez słońce i zamknąć brązujące doznania w perfumach. Aby Fire Island była autentyczna twórcy przywołali pikantny i słodki aromat brązujących olejków po opalaniu – których seksowny zapach roznosi się każdego lata wzdłuż śródziemnomorskich wybrzeży. Fire Island przypomina zapach wyczuwanej blisko pięknej skóry.
Zaledwie 90 minut pociągiem lub autostradą od Manhatanu znajduje się miejsce, gdzie nowojorczycy odprężają się, rozwiązują włosy i odkrywają swoje ciała. Fire Island może jest zbudowana z piaszczystych wydm, ale posiada zaszczytne nowojorskie sąsiedztwo (Kismet … Saltaire … Atlantique), nocne życie, możliwość zakupów i barwną historię. Innymi słowy to dom niedaleko od domu, a przy okazji uzasadniona część kolekcji Bond No. 9.
Flakon mieni się złoto-żółtym kolorem opalenizny. Zawiera głęboko niebieskie akcenty wprost z oceanu, a reszta to czysty zachód słońca.
FIRE ISLAND – dla mężczyzn i kobiet
Nuty głowy: dziki KARDAMON, elektrycznie naładowany OZON
Nuty serca: olejek NEROLI, niegrzeczne BIAŁE PIŻMO
Nuty bazy: TUBEROZA, SKÓZANE PIŻMO – które nie zna granic, seksowna PACZULAHamptons

Dlaczego nowojorczycy wyruszają każdego lata (także wiosną i jesienią) do Hamptons? Z pewnością ogrody, jeziora i biały piasek są wizualnie oszałamiające. Jednak prawdziwą przynętą Hamptons jest zapach – odświeżający i upajający zapach słonego nadmorskich zielonych farm i ziemniaczanych pól. To kuszący powiew dobrobytu, czystości i świeżości. Hamptons leży dwie godziny drogi od Manhattanu, ale jest nierozerwalnie związane z nowojorczykami. Z kolei Bond No. 9 nie obawia się dystansów. Możesz odwiedzić South Fork helikopterem, autobusem lub samochodem, ale możesz też poznać zapach tej okolicy zamknięty we flakonie Bond No. 9.
Hamptons Bond No. 9 jest uniseksem – zapachem na weekend, który pozostaje przez długi czas. Nuty głowy są świeże i zielone: kwiat cytryny, olejek bigarrade z gorzkiej odmiany kwiatu pomarańczy, bergamotka, i równoważący kompozycję stymulujący olejek armoise, z nutami cedru i szałwii. Nuty serca są kwiatowe: magnolia, biały jaśmin i róża turecka. Następnie nadchodzi baza: ambra, drzewo sandałowe i kaszmirowe piżmo.
Flakon Hamptons Bond No. 9 jest ozdobiony głęboko niebieską ale transparentną barwą oceanu. Wieńczy go biały żeglarski korek.
HAMPTONS – dla kobiet i mężczyzn
Nuty głowy: kwiat LIMONKI, olejek BIGARRADE, BERGAMOTKA
Nuty serca: BIAŁY JAŚMIN, MAGNOLIA
Nuty bazy: AMBRA, DRZEWO SANDAŁOWE, PIŻMO KASZMIROWE
New Haarlem
Bond No. 9 z dumą wprowadził zapach poświęcony New Haarlem, miejscu które stało się muzą dla męskiego zapachu, noszonego także przez kobiety, które lubią być wyzywająco eleganckie.
Co najbardziej odpowiada miejscu takiemu jak Harlem? Oszałamiająca bergamotka, drzewo cedrowe, kawa, wanilia, paczula czy lawenda? Gyby George Gershwin był perfumiarzem użyłby właśnie tych nut do stworzenia płomiennej rapsodii zapachów. Oszałamiający nutami poprzedniej dekady, New Harlem mieści w sobie dumę i niezależność jednej z największych dzielnic Nowego Jorku. Zapach New Harlem stał się dla Bond No. 9 sposobnością do podziękowania rockowym muzykom i raperom, którzy wiernie odwiedzają butik Bond No. 9 w Noho.
W New Harlem mieści się nowoczesny dworzec metra, posiadający kształt na miarę XXI w., a także wytworne rezydencje i eleganckie domy, które stanowią zasłonę dla bogatych i głośnych biesiad harlemskiego renesansu lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia. Brali w nich udział wielcy artyści jak Duke Ellington, Charlie Parker i Billie Holiday, którzy na zawsze zmienili świat muzyki.
W tym kontekście bogata kompozycja New Haarlem może być interpetowana jako wytyczająca trendy, pasująca każdemu bez względu na wiek czy płeć. To pierwszy zapach z butiku Bond No. 9, który przemawia do członków wszystkich grup etnicznych, dla których domem jest Nowy Jork.
NEW HAARLEM – dla kobiet i mężczyzn
Nuty głowy: LAWENDA, BERGAMOTKA, ZIELONE LIŚCIE
Nuty serca: KAWA, DRZEWO CEDROWE
Nuty bazy: AMBRA, WANILIA, PACZULA, TONKANuits de Noho
Miejsce Kiedy zapada ciemność Noho rozświetla się. Ulice tej części miasta są magnesem dla kultury. Swoje miejsce ma tu Public Theatre. Podobnie teatr Astor Place i opera Amato Opera Company. Nie wolno zapomnieć kawiarenek i restauracji jak Noho Star, Joe’s Pub, Pangaea… W tej energetycznej bezsennej enklawie dwa szczególne miejsca dostępne są przez całą noc: Tower Records, znajdująca się pomiędzy trzema ogromnymi budynkami i Crunch, klub fitness, gdzie gimnastycy, akrobaci i żonglerzy przychodzą trenować o 3 nad ranem. To jest teatr! To jest scena!
Osobowość Podczas gdy jej znajomi kładą się po zmroku do łóżek, amatorka Nuits de Noho właśnie się budzi. Jej styl jest zuchwały, pewny siebie, odważny i zmysłowy. Zawsze zachwyca wytwornością.
Zapach O niektórych zapachach mówi się, że są skórzane i doskonale łączą się z ciepłym ciałem. Należy do nich Nuits de Noho, zawierający miękkie piżmo i wanilię. Jednocześnie zapach prawdziwie smakuje. Początkowo daje się poznać bergamotka – kwintesencja cytrusa. Następnie ujawniają się nadające zapachowi miękkość jaśmin i palisander. Na koniec nuty paczuli, tak jak łyk koniaku, dodają Nuits de Noho seksowny miejski charakter.
NUITS DE NOHO - damski
Nuty głowy: BERGAMOTKA, MANDARYNKA, LIŚCIE ANANASA
Nuty serca: JAŚMIN, PALISANDER
Nuty bazy: kremowa WANILIA, PACZULA, SZARE PIŻMORiverside Drive
Miejsce Początkowo było to tylko wybrzeże otaczające rzekę Hudson. W XIX w. utworzono tu szeroką ulicę, która szybko została wypełniona apartamentowcami i rezydencjami. Riverside Drive ma coś wyjątkowego: przepiękny widok na rzekę Hudson i New Jersey. Z tej unikalnej perspektywy, jak nigdzie indziej w Nowym Jorku, widać Manhattan jako samowystarczalną wyspę, inny świat. Riverside Drive posiada reputację bastionu rodzin. Wiele z nich to rodziny artystów, aktorów i naukowców. W pobliżu znajduje się uniwersytet Columbia. To dzielnica wolności myśli i wypowiedzi.
Osobowość Jest inteligentnym i oczytanym człowiekiem. Czerpie wiadomości z Bloomberg i BBC. Nosi garnitury od Paula Stuarta. Wszystko co robi jest w jego własnym stylu.
Zapach Riverside Drive jest nowocześnie zmodyfikowanym klasycznym męskim zapachem. Składa się z tradycyjnych ziół, nut drzewnych i mchu, jak bazylia, drzewo cedrowe i mech dębowy. Następnie ujawnia nowoczesne nuty owoców i kwiatów. Głębi dodają paczula i drzewo sandałowe.
RIVERSIDE DRIVE - męski
Nuty głowy: FIOŁEK, WODNE OWOCE, BAZYLIA
Nuty serca: ANANAS, RÓŻA, KONWALIA
Nuty bazy: PACZULA, DRZEWO CEDROWE, DRZEWO SANDALOWE, MECH DĘBOWYThe Scent of Peace
Bond No.9 definiuje zapachy poszczególnych dzielnic Nowego Jorku, a następnie zamyka je w ekskluzywnych flakonach wód perfumowanych. Tym razem marka postanowiła stworzyć coś, co łączy całe miasto – zapach pokoju – the Scent of Peace. Pokój wartość, której wszyscy pragną.
Nowy Jork zawsze definiował się poprzez bohaterskie czyny i jasno stawiane cele. Dziś jest ogromną wieloetniczną metropolią, która zdobyła miano miasta tolerancji i odprężenia. To miasto zbudowane bez agresji, ulica po ulicy, dzielnica po dzielnicy. To droga, którą podąża Nowy Jork. Po 11 września mieszkańcy nabrali przekonania, że ich przyszłość zależy od pokoju na świecie. Zapach Bond No. 9 The Scent of Peace powstał, aby podzielić to przekonanie.
Przeznaczony dla mężczyzn i kobiet, The Scent of Peace (być może najbardziej piękny i bliski człowiekowi zapach) zaczyna się świetlistymi, energetyzującymi nutami grejfruta i czarnych porzeczek. Następnie równoważy je piękna uduchowiona konwalia, drzewo cedrowe i piżmo. Flakon przedstawia symbol gołębia we wdzięcznym locie. Jest emisariuszem pokoju wznoszącym się nad miastem, całym krajem i podążającym dalej z przesłaniem pokoju dla całego świata.
Starając się nieść pomoc w miejscach konfliktów Bond No. 9 postanowił przeznaczyć na rzecz UNICEF 2 dolary z każdego flakonu Scent of Peace.
THE SCENT OF PEACE – dla kobiet i mężczyzn
Nuty głowy: GREJFRUT, CZARNA PORZECZKA
Nuty serca: HEDIONE – jaśmin wodny, KONWALIA
Nuty bazy: PIŻMO, DRZEWO CEDROWE


Wall Street
Wall Street jest pierwszym zapachem finansów. Komponując zapach kariery, inwestycji, energii i brawury Nowego Jorku Bond No. 9 zwrócił się do młodej generacji finansistów, handlowców i inwestorów.
Wszystkie zapachy celebrują miłość i pasję. Wall Street nie jest wyjątkiem. Ale pasja zamknięta w jego flakonie odzwierciedla pośpiech i szybkie decyzje. Oddaje nowego ducha finansowej dzielnicy. Wall Street jest pełen energii, pikanterii. Jest cool! Na nuty głowy składa się portfolio tryskających cytrusów, świeży ogórek i morska kapusta, która przypomina portowy charakter Nowego Jorku. Następnie przychodzą środkowe nuty serca: morski aromat ozonu, balsam z drzewa pistacjowego, lawenda, esencja z drzewa pomarańczy i rozgrzewający tymianek. Bazę zapachu tworzą seksowne piżmo, wetiwer i ambra.
WALL STREET – dla kobiet i mężczyzn
Nuty głowy: MORSKA KAPUSTA, OGÓREK
Nuty serca: OZON, AROMATY MORSKIE, LAWENDA
Nuty bazy: PIŻMO, WETIWER, AMBRAWest Side
Narysuj linię dzielącą wyspę Manghattan a odkryjesz zachodnią stronę i wschodnią stronę – West Side i East Side. West Side posiada pewną przewagę – monopol na muzykę. Ta część miasta jest domem dla Carnegie Hall, Tin Pan Alley, Cotton Club, Copacobana, Birdland, Lincoln Center, Studio 54, i S.O.B.’s. Mozart, muzikale Broadwayu i rock zmierzają właśnie tutaj. Tu powstały bebop i disco. Podobnie merenga, slasa i reggae. Arturo Toscanini, Charlie Parker, Billie Holiday, John Lennon, Sid Vicious, Tina Turner, Bruce Springsteen, Paul Simon i Tupac mieszkali tutaj albo wystawiali na manchatańskiej West Side.
Twórcy Bond No. 9, kiedy zdecydowali się stworzyć zapach poświęcony West Side, nie mieli wątpliwości, że musi to być zapach muzyki. Nuty zapachowe odpowiadają tu nutom muzycznym. To rytmiczna, pełna harmonii kompozycja. Nuty wysokie i niskie, głośne i ciche jak w znakomitym utworze muzycznym.
Flakon bogato zdobiony czerwienią i błękitem wyraża uniwersalny symbol muzyki.
Jak brzmi West Side? – Jak Twilight Time, Piano Concerto nr 2 Liszta, Begin the Beguine Cole’a Portera, a może Rhapsody in Blue Gershwina? Zapachy jak muzyka są otwarte na interpretację. Każdy, kto kosztuje zapachu słyszy inną melodię.


Andy Warhol Success is a job in New York EDP 100ml

Perfumy od zawsze kierowały się w stronę tabu. Do tej kategorii zaliczano również pieniądz. Kolejny zapach Bond No. 9 z kolekcji Andy'ego Warhola powstał w reakcji na światowy kryzys gospodarczy. Na obu stronach flakonu widnieje znak wszechmocnego dolara, namalowany przez Warhola w 1981 r., a znajdujący się wewnątrz bogaty i kuszący zapach nosi nazwę Success is a Job in New York (sukcesem jest praca w Nowym Jorku). Nazwa ta nawiązuje do pierwszego zlecenia otrzymanego przez młodego artystę od magazynu „Glamour". Projekt miał zilustrować artykuł o takim właśnie tytule. Z czasem Andy Warhol odniósł komercyjny sukces w Nowym Jorku i stał się jednym z ważniejszych artystów XX w.

Zapach Success is a Job in New York jest skoncentrowany na pieniądzach. Czy jego noszenie przyniesie upragniony dobrobyt? Tak jak pieniądze zapach jest dobry i dla kobiet i dla mężczyzn. Jest ciepły i łakomy, przyprawowy i orientalny, choć nie pozbawiony cytrusowej nuty. Mimo wizualnie ostentacyjnego nawiązania do pieniędzy nie jest to ich zapach, jak to było z kompozycją Wall Street, choć śmiało można powiedzieć, że to jedna z najlepszych kompozycji marki inspirowanej Nowym Jorkiem.

Sklad:
Nuty głowy: bergamotka, kardamon, gałka muszkatołowa, mandarynka, kolendra
Nuty serca: ziele angielskie, tuberoza, róża majowa, jaśmin, śliwka, irys, papryka
Nuty bazy: paczula, wanilia, benzoes, ambra

 

 

New York Fling

Jeśli kieliszek Dom Perignon mógłby być zmieniony w zapach to byłby nim New York Fling. Jest on wiwatem dla Nowego Jorku. Już jego lekki powiew przyśpiesza bicie serca. Jest jak wielokaratowy diament, tak duży jak Ritz. Rozpoczyna się świeżymi, soczystymi klementynką i bergamotką, wzmocnionymi imbirem i kardamonem. Wkrótce przechodzi w bukiet ślniących kwiatów: peonii, konwalii i frezji ze szczyptą bazylii, drzewa cedrowego, ambry i piżma.

Skład:
nuty głowy: bergamotka, klementynka, kardamon
nuty serca: peonia, bazylia, frezja, konwalia
nuty bazy: ambra, piżmo, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe, absolut z jaśminu

Rodzina zapachowa: pudrowa

Nos: Laurent Le Guernec

Data powstania: 2003

 

Astor Place

Dawno temu, kiedy Downtown było Uptown, nigdzie w Nowym Jorku nie było wspanialszego miejsca niż Astor Place.

W 1967 roku Tony Rosenthal umieścił tu swoją geometryczną rzeźbę z czarnego metalu, potocznie znaną jako "Cube".
Astor Place to zapach nieskażonych świeżych kwiatów, ze śmiałymi i nieprzejednanie uwodzicielskimi nutami frezji, maku i fiołka, które przechodzą w miękkie nuty drzewa tekowego i piżma.

Flakon Astor Place nawiązuje do rzeźby Rosenthala, ale kostka powstaje z wielu różnokolorowych trójkątów. Żaden z flakonów Bond No. 9 nie miał tak bogatej palety barw czyni je w różnych trójkątów wyświetlania najbogatszych gamę kolorów kiedykolwiek widziałem w nr 9 Bond repertuaru butelki. Te trójkąty przypominają panujący na Astor Place zwyczaj artystycznego przyozdabiania wszystkiego, z pęknięciami asfaltu włącznie.

Skład:
nuty głowy: liście fiołka, skórka mandarynki
nuty serca: frezja, czerwone pąki maku, korzeń irysa
nuty bazy: drzewo tekowe, piżmo, ambra

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Nos: Laurent Le Guernec

Data powstania: 2009