Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywnaCarla Fracci jest arcymistrzynią i legendą baletu. Otwarta na scenie i skryta w życiu prywatnym stała się symbolem elegancji i determinacji. Kwiatowo-owocowo-orientalne perfumy nazwane jej imieniem powstały, tak jak kreacje primabaleriny, z wielkiej pasji i metodycznej pracy. Salome, Medea, Odette i Hamlet to pełne artyzmu i wrażliwości kolejne kompozycje zapachowe sygnowane nazwiskiem primabaleriny. Przywołują jej największe kreacje sceniczne.

Carla Fracci urodziła się w Mediolanie w 1936 r. Studiowała w słynnej Szkole Baletowej La Scala. Wkrótce otrzymała w Operze La Scala angaż jako solistka, a od 1958 r. występowała w charakterze primabaleriny. Zdobyła międzynarodową sławę. Jej słynne kreacje Julii w „Romeo i Julia”,
Elwiry w „Don Giovannim”, a zwłaszcza główna rola w „Giselle” sprawiły, że Carlę Fracci zaliczono do grona najlepszych tancerek wszech czasów. Jej partnerami byli tak wybitni tancerze jak Rudolf Nuriejew, Władimir Wasiliew czy Michaił Barysznikow. Carla Fracci była także reżyserką przedstawień baletowych i dyrektorem teatrów w Neapolu, Veronie, La Scali. Choć była utalentowaną i wszechstronną tancerką, serca wielbicieli zdobyła przede wszystkim niezwykłymi interpretacjami postaci z klasycznych baletów romantycznych „Giselle”, „Sylfidy”, „Jezioro Łabędzie”.

Linia zapachowa Carla Fracci to wybór intymny i cichy. Odległy od świateł i zgiełku szybko zmieniającej się rzeczywistości. Wrodzony dar elegancji jest rzadki i uwodzicielski. Łączy w sobie urok i obycie. Linia perfum Carla Fracci jest skierowana do kobiet, które wiedzą jak każdą chwilę życia przepełnić entuzjazmem, ponieważ w pięknym szczególe tkwi wielkość całości. Harmonia z naturą wypływa z wewnętrznej równowagi. Biały bukiet symbolizuje wartość kobiety świadomej, która nie musi eksponować swojej kobiecości. Styl to osobowość, a elegancja jest sztuką.
Carla Fracci wierna temu mottu wnosi je do ukrytego świata kobiet.CARLA FRACCI Carla Fracci


Niczym promienie słoneczne te pełne blasku perfumy budzą tajemniczą i zmysłową kobiecość. Namiętne nuty głowy kuszą bogactwem tropikalnych kwiatów. Nuty serca przychodzą ze świeżym tchnieniem frezji, elegancją jaśminu i drżeniem lilii. Zmysłowa podstawa zapachu głogu i wanilii jest otulona delikatnym drzewem sandałowym. Niczym chmury na niebie, tak piżmo w tej kompozycji uwydatnia tajemniczy i uwodzicielski charakter zapachu... Eliksir kobiecości...

Sklad:
Nuty głowy: Tuberoza, Ylang-ylang
Nuty serca: Frezja, Jaśmin, Lilia
Nuty bazy: Piżmo, Głóg, Drzewo sandałowe, Wanilia

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

cena: 30 ml -
50 ml -

CARLA FRACCI HamletHamlet jest najlepiej znaną i najczęściej cytowaną
sztuką Szekspira. Carla Fracci w męskim stroju występowała
w balecie do muzyki Dmitrija Szostakowicza, hołdując tradycji teatru elżbietańskiego, w którym mężczyźni odgrywali wszystkie role.

Zapach Hamlet oddaje naturalny kontrast pomiędzy świeżością a intensywnością. Zaskakuje skomplikowaną osobowością i tysiącem charakterów.

Być albo nie być...
Sklad:
Nuty głowy: cytryna, limonka, nuty wodne
Nuty serca: magnolia, biały pieprz, peonia
Nuty bazy: drzewo gwajakowe, biała ambra, drzewo sandałowe

Rodzina zapachowa: aromatyczna (fougère)


CARLA FRACCI Medea


Balet Medea skomponował w 1947 r. Samuel Barber (1920-1981), interpretując słynną grecka tragedię Eurypidesa. Carla Fracci w mistrzowski sposób wyraziła dramat kobiety gotowej zrobić wszystko dla miłości.Sklad:
Nuty głowy: Bergamotka, Melon, Liczi, Frezja
Nuty serca: Jaśmin, Kwiat pomarańczy, Tiare, Róża, Konwalia, Głóg
Nuty bazy: Paczula, Wetiwer, Irys, Brzoskwinia, Orzech kokosowy, Karmel, Ambra, Wanilia, Piżm

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

CARLA FRACCI Odette


Inspiracją dla zapachu był balet "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Carla Fracci występowała na scenie operowej La Scala w Mediolanie jako Odette, dziewczyna-łabędź, w której zakochał się książę Zygfryd. Ich wzruszająca miłość na zawsze pozostanie symbolem potęgi uczucia i wiecznego zjednoczenia serc, które potrafi przezwyciężyć nawet śmierć.

Odette jest jak słodka melodia. To zapach jak eliksir piękna, który przywołuje i przeradza się w pełną wdzięku wizję anielskiej, nieskażonej czystości.Sklad:
Nuty głowy: limonka, melon, jabłko, nuty morskiej bryzy, ananas
Nuty serca: aksamitka, nagietek lekarski, frezja, jaśmin
Nuty bazy: drzewo cedrowe, mahoń, drzewo tekowe, ambra, piżmo

Rodzina zapachowa: kwiatowa
CARLA FRACCI Salome


Biblijna księżniczka Salome jest bohaterką arcydzieła Oscara Wilde’a, do którego libretto napisał w 1905 r. Richard Strauss. Carla Fracci z wielką zmysłowością oddała postać ogarniętej szaloną żądzą kobiety.Sklad:
Nuty głowy: bergamotka, grejpfrut, Guawa, ananas, gardenia, frezja
Nuty serca: róża, peonia, jaśmin, magnolia
Nuty bazy: paczula, drzewo sandałowe, piżmo, brzoskwinia, ambra, tonka

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

Giselle EDP

Inspiracją do stworzenia nowego zapachu Carli Fracci Giselle była destrukcyjna siła uczuć i osobowość Giselle. Zapach ma być uosobieniem typu kobiecości, który łączy pasję, szczerość, odwagę i wrażliwość. Kompozycja jest w stanie dotknąć duszy, dając poczucie absolutnego piękna.
Świeże i lekkie otwarcie zapachu wzmocnione zostało lekko kwiatowym powiewem i cytrusowym tchnieniem śródziemnomorskiej bergamotki. Głęboko kobiece romantyczne serce zawiera delikatne płatki róż, świeżość konwalii, lekkość frezji, jedwabny fiołek i eleganckie białe kwiaty. Baza stanowi wibrującą mieszankę cennego drewna otoczonego zmysłową piżmową woalką.
Giselle jest esencją wiecznego romansu, dedykowaną wszystkim kobietom, które wiedzą jak kochać i być kochaną. Bezwarunkowo.

Skład:
nuty głowy: gruszka, brzoskwinia, bergamotka, kwiat pomarańczy
nuty serca: róża, konwalia, fiołek, frezja, tuberoza
nuty bazy: drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, piżmo

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

Data powstania: 2011

 

 

Aurora EDP

Zapach Aurora Carli Fracci nawiązuje do baletu skomponowanego przez Piotra Czajkowskiego na kanwie baśni „Śpiąca królewna".
To opowieść o przebudzeniu. Aurora - piękna śpiąca królewna spoczywa w objęciach zimy, a młody książę, jak ciepłe słońce już od pierwszych porannych promieni przezwycięża tysiące przeszkód, aby do niej dotrzeć i obudzić pocałunkiem. „Śpiąca królewna" jest historią o nadziei, ponieważ nic nie jest stracone raz na zawsze. Nadzieja na nowe życie pozostaje...
Wibrujące otwarcie zapachu, jak w chwili długo oczekiwanego pocałunku, przynoszą nuty bergamotki i różowego pieprzu. Delikatne, pełne emocji przebudzenie odbywa się za sprawą bogatych, intensywnych nut róży majowej, romantycznego fiołka i aksamitnej brzoskwini. Piękno chwili podkreślają czarujący heliotrop, doskonałe drzewo cedrowe i zmysłowe piżmo.

Skład:
nuty głowy: bergamotka, różowy pieprz
nuty serca: róża, fiołek, brzoskwinia
nuty bazy: heliotrop, drzewo cedrowe, nowoczesny akord skórzany, piżmo

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 2012