Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Początek historii sięga XIX w., kiedy Emmanuel Courvoisier w paryskiej dzielnicy Bercy założył spółkę zajmującą się sprzedażą wina i wyrobów alkoholowych. W 1811 r. jeden z magazynów odwiedził Napoleon I i szybko został koneserem wyjątkowych trunków Courvoisiera. Zgodnie z legendą kilka beczek koniaku zabrał ze sobą w podróż na wyspę Świętej Heleny. Częstował nim angielskich oficerów, którzy docenili smak trunku i okrzyknęli go „koniakiem Napoleona". W 1869 r. Napoleon III przyznał Courvoisierowi tytuł oficjalnego dostawcy cesarskiego dworu. Autentyczny certyfikat można obejrzeć w muzeum Courvoisier w Jarnac.

Koniak Courvoisier ma doskonałą reputację. Na każdym etapie produkcji firma stosuje najwyższe standardy. Staranny wybór winogron, podwójna destylacja, mieszanie substancji oraz produkcja dębowych beczek są wynikiem wieloletniej tradycji i doświadczenia.

Kilka lat temu właściciele tej luksusowej marki dostrzegli związek między wytwarzaniem dobrego trunku i dobrych perfum. Postanowili stworzyć wysokiej jakości zapach, który odpowiadałby wyrafinowanym gustom ich klientów. Pozostali wierni zasadom, które stosują w procesie produkcji koniaku, czyli bogactwu, prestiżowi, autentyczności i tradycji. Do kompozycji perfum użyto zatem bardzo rzadkich, najwyższej jakości naturalnych składników. Założeniem firmy jest również selektywna sprzedaż, odbywająca się tylko w wybranych miejscach na świecie.

 

L'Edition Imperiale EDP

Słynny producent koniaków Courvoisier w 2007 r. wzbogacił swoją ofertę o męskie drzewno-orientalne perfumy inspirowane legendarnym trunkiem. Nazwa Courvoisier L'Edition Impériale nawiązuje do czasów Napoleona Bonaparte, którego ulubionym koniakiem był właśnie Courvoisier. Nie jest to zapach samego koniaku, ale raczej atmosfery prestiżu związanej z jego 200-letnią już historią. Do jego skomponowania użyto najwyższej jakości naturalnych składników, a cały proces produkcji ma miejsce we Francji.

Skład:
nuty głowy: kardamon, mandarynka, nagietek, kolendra
nuty serca: cedr z gór Atlas, wędzona herbata, cantedeskia,
nuty bazy: wetiwer, olejek z jodły balsamicznej, skóra, ambra

Rodzina zapachowa: drzewna

Nos: Alexis Dadier

Data powstania: 2007