Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna
CREED - ponad dwieście lat perfumeryjnej tradycji


Dom perfumeryjny Creed został założony przez Jamesa Henry’ego Creeda w 1760 r. w Londynie. Niewiele firm perfumeryjnych może poszczycić się tak długą tradycją. Wkrótce Creed stał się faworytem angielskiego dworu, a królowa Wiktoria mianowała go swoim dostawcą. Zyskał również najwyższe uznanie cesarza Napoleona III, władcy monarchii austro-węgierskiej Franciszka Józefa i jego żony Elżbiety (Sissi). W połowie dziewiętnastego stulecia na zaproszenie cesarzowej Eugenii, żony Napoleona III Creed przeniósł swoją siedzibę do Paryża. Jego zapachy były uznawane za arcydzieła sztuki perfumeryjnej i spotykały się z ogromnym zainteresowaniem elit. Z sukcesem prowadzi swą działalność do dziś pod kierunkiem Oliviera Creeda, bezpośredniego potomka założyciela marki.Kunszt sześciu pokoleń
Najlepsze tradycje marki podtrzymywali kolejni przedstawiciele rodziny Creed, którzy w ciągu 230 lat działania firmy, stworzyli w sumie ponad 200 unikatowych zapachów. Zawierają one najwyższe stężenia naturalnych esencji. Podróżując po wielu krajach Oliver Creed osobiście dobiera najczystsze esencje: różane z Turcji, Bułgarii czy Maroko, jaśminu i irysu z Florencji, tuberozy z Indii czy delikatnych fiołków z Parmy...
Wszystkie były starannie dobierane i ręcznie łączone według metod opracowanych przez samego założyciela marki. Pozwoliło to zachować doceniany przez koneserów oryginalny styl tworzenia perfum.
Obecnym, już szóstym, mistrzem jest Olivier Creed, którego zasługą jest rozsławienie rodzinnych kreacji na wszystkich pięciu kontynentach.
Dziś klientami domu Creed są m.in.: Robert Redford, Julia Roberts, Pierce Brosman, George Clooney, Richard Gere, Robbie Williams, Grace Kelly, Kevin Costner, Paul Newman i David Beckham.


Oliver Creed- portret perfumiarza

Olivier CREED wychował się w świecie perfumiarzy i zapachów. Podobnie jak jego poprzednicy bardzo wcześnie dał się uwieść cudownemu światowi perfum oraz sztuki ich tworzenia. Wiele lat życia poświęcił Domowi Perfumeryjnemu Creed ale nie z poczucia obowiązku a z miłości do tworzenia zapachów. Prawdziwego Perfumiarza nie można stworzyć. Takim trzeba się urodzić. Ci którzy posiedli ten niezwykły dar mają w sobie pasję tworzenia, żyją pełnią życia. Już od osiemnastego roku życia Oliver Creed poświęcił ciało i duszę rodzinnej firmie. Zdobywał doświadczenia pod czujnym okiem ojca by później poprowadzić firmę z niespotykaną charyzmą i inteligencją. To właśnie dzięki niemu tak wiele nowych zapachów wzbogaciło dziedzictwo Creed’a ostatnich kilkunastu latach.
Obecnie kształci się następne pokolenie perfumiarzy Domu Creed. Córka Oliviera Creed’a, Olivia współtworzy flakony a jego syn, Erwin pracuje u boku ojca nad komponowaniem zapachów. Wspaniała rodzinna tradycja pozostanie, więc kontynuowana przez następne pokolenia.

Love in White

Love in White jest najnowszym damskim zapachem domu Creed, pierwszym od czasu powstania Fleurs w 2000 r.
Dla Oliviera Creeda inspiracją były morskie podróże na jachcie, podczas których własnoręcznie zbierał użyte w zapachu esencje. Sam artysta powiedział o Love in White, że jest jak „niezbywalna część natury, która łączy całą ludzkość”.
Love in White pachnie delikatnie, kobieco, przepięknie… Wprowadzeniem do jego historii jest skórka pomarańczy z południowej Hiszpanii. Następnie perfumy urzekają bogatą kompozycją z białych kwiatów: brązowym ryżem z Tonkinu, egipskim irysem, włoskim białym jaśminem, francuskim żonkilem, magnolią i bułgarską różą. Podstawę zapachu stanowi wanilia, ambra i drzewo sandałowe z Mysore. W istocie żadna nuta nie dominuje.
Zapach ma głębię pełną doskonałej harmonii.

Część dochodów ze sprzedaży zapachu firma Creed przeznacza na cele Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO), która szerzy ideę pokoju na świecie. Pierwszy egzemplarz perfum został wręczony aktorce Angelinie Jolie, która jest ambasadorem dobrej woli Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Nuty głowy: skórka pomarańczowa z Włoch
Nuty serca : irys z Florencji, żonkil z Francji, magnolia, bułgarska róża, ryż z Tonkin
Nuty bazy: wanila, ambra, drzewo sandałowe.


Love in Black

Po ogromnym sukcesie damskich perfum Love in White Olivier Creed stworzył fiołkowo-orientalne Love in Black. Inspiracją była ciemnowłosa piękność Jacqueline Kennedy Onassis. Wyrafinowana kompozycja zawiera w nutach głowy fiołek i cedr z Wirginii, w nutach serca irys z Florencji, goździk i tonkijskie piżmo, a w nutach bazy fiołek z Grass, burgundzką czarną porzeczkę i różę.

Sklad:
Nuty głowy: fiołek, cedr z Wirginii
Nuty serca: irys z Florencji, goździk, tonkijskie piżmo
Nuty bazy: fiołek z Grasse, burgundzka jagoda, róża

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 2008r

 

 

Spring Flower  (1996)

Stworzony w 1996 roku Spring Flower jest jednym z najpiękniejszych damskich zapachów w historii. Wspaniała mieszanka wiosennych kwiatów. Jest niezapomniany! Szczególnie polecamy pannom młodym. Wibrujące świeże, zielone nuty, połączone z dojrzałymi owocami, piękną różą i jaśminem, tworzą subtelny welon, który z pewnością urzeknie pana młodego.

Nuty głowy: bergamotka, jabłko, melon, brzoskwinia, morela
Nuty serca: jaśmin, róża
Nuty bazy: piżmo
Jasmin Imperatrice Eugenie  (1989)

Bardzo bogaty zapach. Intensywna woń kwiatów przeplata się z aromatem sandałowca oraz wanilii. Starannie dobrane esencje tworzą niepowtarzalną mieszankę.

Nuty głowy: sycylijska lemonka
Nuty serca: włoski jaśmin, bułgarska róża
Nuty bazy: drzewo sandałowe z Mysore, ambra, wanilia.


Fleurs de Bulgarie

Klasyczny, kwiatowy zapach z dominującą nutą różaną. Harmonijne połączenie esencji kwiatowych oraz piżma. Wszystko oparte na eleganckiej podstawie ambry i róży.

 

Sklad:
Nuty głowy: bergamotka
Nuty serca: bułgarska róża
Nuty bazy: róża, ambra, piżm

Rodzina zapachowa: kwiatowa

 

Data powstania: 1845/1980

 


Tubereuse Indiana

 

Klasyczny, kwiatowy zapach z dominującą nutą tuberozy. Włoska tuberoza łączy się z wanilią i ambrą tworząc prawdziwie kobiecą i zmysłową mieszankę!

 

Sklad:
Nuty głowy: bergamotka
Nuty serca: tuberoza
Nuty bazy: ambra, wanilia

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 1980

 

 

Fleurissimo

Kwiatowo-świeży zapach. Połączenie indyjskiej tuberozy, bułgarskiej róży oraz fiołka i irysa z Florencji zaowocowało powstaniem tej niezwykłej mieszanki. Zapach powstał dla Grace Kelly na zamówienie księcia Monako Rainiera III. Był to prezent z okazji ich ślubu. Zgodnei z zasadami firmy Creed zapach trafił później do sprzedaży. Uwielbiały go Jacqueline Kennedy Onassis i Madonna.

Sklad:
Nuty głowy: bergamotka, liście fiołka
Nuty serca: bułgarska róża, tuberoza, ylang-ylang
Nuty bazy: irys, ambra.

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 1956

 

 

 

 

Milesimes Hommes (perfumowane wody męskie)

Original Santal EDP (2005)
Nuty głowy: absolut z drzewa pomarańczy, imbir z
Jamajki
Nuty serca: lawenda, mięta pieprzowa, rozmaryn, jagody jałowca
Nuty bazy: drzewo sandałowe z Mysore, ambra, absolut wanilii, piżm, syjamski benzoes, drzewo cedrowe z Wirginii.
drzewno-orientalny


Virgin Island Water EDP

 

 

W 2007 r. Creed zaprezentował nowy zapach Virgin Island Water dla kobiet i mężczyzn. Upamiętnia on podróż jachtem Oliviera Creeda z synem Erwinem w pobliże wyspy Ginger na Karaibach.
Zapach nawiązuje do atmosfery panującej w tropikach.
Skierowany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Nuty głowy: esencja z kopry, orzech kokosowy, cytryna z Antylów, biała bergamotka, mandarynka i pomarańcza z Sycylii
Nuty serca : irys hibiskus, imbir, ylang ylang i indyjski jaśmin
Nuty bazy: cukier trzcinowy, biały rum z Antylów oraz piżmo z Tonkinu
Green Valley EDP (1999)

Nuty głowy: cytryna, mandarynka, mięta
Nuty serca: imbir, kwiaty czarnej porzeczki
Nuty bazy: sandałowiec, wetiwer, piżmo.
omszałe drzewa/ świeży

Royal Water EDP (1997)

 

 

Nuty głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka, mięta pieprzowa, werbena
Nuty serca: kminek, bazylia, pieprz, jagody jałowca
Nuty bazy: ambra, piżmo z Tonkin.

Świeża cytrusowa woda delikatnie przyprawowa na podstawie z ambry i piżma.
aromatyczny / bogaty


Silver MountainWater EDP (1995)

 Harmonijny zapach cytrusów, herbaty oraz czarnej porzeczki.
wodny / przejżysty

Sklad:
Nuty głowy: bergamotka, mandarynka, neroli
Nuty serca: aromat morski, zielona herbata, kwiaty czarnej porzeczki
Nuty bazy: sandałowiec, piżmo

Rodzina zapachowa: wodna

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 1995

 

Green Irish Tweed EDP (1985)

Najbardziej znanym zapachem Creeda jest Green Irish Tweed. Bukiet nut drzewnych, zielonych i kwiatowych, z charakterystycznym fiołkiem i miętą, tworzy jedną z najdoskonalszych męskich wód wszechczasów.
Nuty głowy: cytryna, indyjska werbena, mięta pieprzowa
Nuty serca: liście fiołka
Nuty bazy: irys z Florencji, sandałowiec, ambra.
zielony / klasyczny

Royal English Leather EDT (1781)
Najstarszy męski zapach Creeda. Ciągle produkowany według oryginalnej receptury z końca osiemnastego wieku. Świeże nuty cytrusowe na klasycznej skórzanej podstawie. Ulubiony zapach angielskich dżentelmenów.
Nuty głowy: bergamotka, mandarynka
Nuty serca: jaśmin
Nuty bazy: skóra, mech dębowy
suche drzewa / klasyczny

 

Aventus EDP

AVENTUS uosabia siłę, władzę, wizjonerstwo i sukces (jest uwielbiany przez kobiety). Aventus został zainspirowany dramatycznym życiem Cesarza Napoleona, który toczył wojny, zaprowadzał pokój i bujnie romansował. A wszystko na warunkach, które on sam stawiał. Kłusując na koniu zawsze zmierzał do zwycięstwa.Jaki jest Aventus? Królewski, ale nienarzucający się. Został stworzony z ręcznie wyselekcjonowanych składników.

Skład:

nuty głowy: czarna porzeczka, włoska bergamotka, francuskie jabłka i królewski ananas
nuty serca: róże, sucha brzoza, marokański jaśmin i paczula
nuty bazy: piżmo, mech dębowy, szara ambra, wanilia

Rodzina zapachowa: owocowa

Nos: Erwin Creed, Olivier Creed

Data powstania: 2010

 

Bois du Portugal EDP

Wetiwer z Bourbon, delikatnie przyprawowy z lawendą i aromatem cedru.

Skład:

nuty głowy: bergamotka, lawenda

nuty serca: drzewo cedrowe

nuty bazy: sandałowiec, wetiwer, ambra

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 1987

 

 

Himalaya EDP

Skład:
nuty głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka, grejpfrut
nuty serca: wetiwer, pieprz, jagody goździka, sandałowiec, gałka muszkatołowa
nuty bazy: ambra, piżmo, bób tonka

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 2002

 

Millesime Imperial EDP

Millésime Impérial w szykownym złotym flakonie został stworzony dla króla Arabii Saudyjskiej. Bogata kompozycja z dominacją nut cytrusowych ma przypominać złocisty zachód słońca nad Morzem Śródziemnym.
Harmonijny zapach piżma, egzotycznego drzewa z morską podstawą.

Skład:
nuty głowy: bergamotka, zielona mandarynka, cytryna
nuty serca: aromat morski, irys
nuty bazy: sandałowiec, ambra, piżmo

Rodzina zapachowa: wodna

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 1995

 

Original Vetiver EDP

Ten elegancki męski zapach otwiera cytrusowy akord, który następnie oddaje pole bogatemu, ale jednocześnie stonowanemu wetiwerowi. Co ciekawe w kompozycji wykorzystano nie tylko korzeń wetiwerii pachnącej, ale także jej liście.

Skład:
nuty głowy: włoska mandarynka, limonka, bergamotka, gorzka pomarańcza, liście wetiwerii z Haiti
nuty serca: biały pieprz, kolendra, jagody goździka
nuty bazy: drzewo sandałowe z Mysore, wetiwer (korzeń wetiwerii), ambra, piżmo, sosna syberyjska

Rodzina zapachowa: cytrusowa

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 2004

 

Royal Oud EDP

Żywica agarowa do zapachu pozyskana została z drzewa aloesowego rosnącego w Indiach.
Bogaty, drzewny zapach pełen jest urokliwych sprzeczności. Jest uniwersalny i nowoczesny. Ma charakter zarówno perski jak i paryski. Zapach noszą przedstawiciele sześciu rodzin prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, jak również książę i księżna Cambridge. Kierując się zasadą odpowiedzialności branży luksusowej Creed przeznacza część dochodu ze sprzedaży Royal Oud w Stanach Zjednoczonych na pomoc chorym dzieciom w Indiach, za pośrednictwem organizacji Global Giving.

Skład:
nuty głowy: kalabryjska cytryna, różowy pieprz, sycylijska bergamotka
nuty serca: drzewo cedrowe, galbanum, arcydzięgiel
nuty bazy: indyjski oud (żywica agarowa), drzewo sandałowe, tonkijskie piżmo

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 2011

 

Tabarome EDP

Skład:
nuty głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka, imbir
nuty serca: jaśmin, wetiwer, sandałowiec,
nuty bazy: piżmo, herbata, tytoń

Rodzina zapachowa: szyprowo-skórzana

Nos: Olivier Creed

Data powstania: 1999