Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Wszystko zaczęło się od namalowanego kosza kwiatów. Pewnego dnia w 1775 r. Jean-François Houbigant zawiesił obraz nad wejściem do swojego małego butiku przy rue du Faubourg Saint-Honoré w Paryżu. Perfumy stworzone dzięki przedstawionym na obrazie kwiatom trafiły do królewskich pałaców i zdominowały świat mody oraz perfum na kolejne trzy stulecia.

Nie sposób wymienić wszystkich wielkich postaci, które uwielbiały zapachy stworzone przez Houbiganta. Należały do nich Maria-Antonina, królowa Francji i żona Ludwika XVI, oraz cesarzowa Francji Józefina, która okazała się wielbicielką zapachów piżmowych. Houbigant osobiście uczył utytułowane kobiety na dworze Wersalskim, jak spryskiwać wachlarze, aby wysłać romantyczny przekaz do wybranego mężczyzny.

Firma do dziś przechowuje rachunki zakupów dokonanych przez samego Napoleona. Latem 1815 r. Napoleon przebywał w Paryżu tylko słynne „sto dni". W tym okresie znalazł czas, aby wstąpić do butiku Houbigant. Zapachy te towarzyszyły mu podczas całej kampanii w Europie.

W 1829 r. Houbigant został mianowany perfumiarzem Jej Królewskiej Wysokości, Księżniczki Adelajdy Orleańskiej, matki króla Luisa Filipa. W 1838 r. otrzymał licencję Perfumiarza jej Wysokości Królowej Anglii, Wiktorii. Car Aleksander III nadał mu z kolei tytuł perfumiarza Cesarskiego Dworu Rosji w 1890 r. Houbigant stworzył perfumy „ The Czarina's Bouquet" w hołdzie Cesarzowej Marii Fiodorowny. Kiedy jej syn wstąpił na tron jak car Mikołaj II w 1894 r., Houbigant kontynuował pracę jako dworski perfumiarz. Ręcznie pisane rachunki świadczą o zakupach dokonywanych przez cesarzową matkę od 1900 r. aż do wybuchu rewolucji bolszewickiej 1917 r. Jej siostra królowa Aleksandra, żona króla Edwarda VII stała się nabywcą perfum Houbigant od 1902 r.

Księgi rachunkowe Houbigant datowane od 1777 r. czyta się jak almanach historii. Strona po stronie napotykamy zapisy zakupów Napoleona III podczas jego panowania od 1852 r. do 1870, kuzyna króla Holandii Luiza XVI, księżniczki Matyldy, siostry Napoleona, rosyjskiego ambasadora Tołstoja, francuskiego pisarza Guy de Maupassant z rodziny Rothschildów i innych. Rachunki odznaczają zakupy „Dzieci Francji" w latach 1823 i 1893, co oznacza rodzinę królewską, dzieci i wnuków króla Francji.

Houbigant sytuuje się na perfumeryjnej karcie genealogicznej jako twórca zapachów - kamieni milowych. Ustanowił nową klasyfikację rodzin zapachowych i wywarł wpływ na pracę innych perfumiarzy. W 1882 r. stworzył aromatyczny pikantny Fougère Royale, który dał początek rodzinie zapachowej Fougère. W 1912 r. powstały pierwsze czysto wielokwiatowe perfumy Quelques Fleurs, uważane za zapach wszech czasów.

Dzisiaj butik Houbiganta mieści się przy placu Vendôme, w sercu paryskiego luksusu. Zapachy komponowane są w Grasse, gdzie Jean-Francois Houbigant stworzył swoje pierwsze dzieła ponad dwieście lat temu. Houbigant jest jednym z najstarszych francuskich domów perfumeryjnym, który wciąż pozostaje w rękach rodziny. Jego produkty są dostępne tylko w najbardziej ekskluzywnych butikach perfumeryjnych na świecie.

 

Duc de Vervins

Nie jest to zapach dla każdego. Jest przeznaczony dla mężczyzn z poczuciem smaku, będących koneserami życia. Dla tych, którzy zawsze wybierają to co najlepsze, ale nie dla afiszu, ale z potrzeby własnego wnętrza. Każdy detal odpowiada gustom koneserów.

Esencja
Szlachetna esencja łączy w sobie świeżość lasu z jego aromatycznymi drzewnymi i korzennymi nutami. Duc de Vervins jest zapachem świeżym i ciepłym. Połączenie mchu dębowego i lawendy tworzy wyjątkowo dystyngowane i trwałe perfumy.

Rodzina zapachowa: aromatyczna

Data powstania: 1991

 

Fougere Royale EDP

Fougère Royale otwiera koktajl wibrujących olejków cytrusowych, który miesza się z aromatycznym bukietem śródziemnomorskich ziół. Tempo nadają im lawenda i marokański rumianek. Aromatyczne kwiatowe serce zawiera kwiatowo-pikantną rondeletię, której towarzyszą bogate geranium i ciepłe przyprawy. Kwiatowe intermezzo ujawnia rzadką esencję róży majowej (stulistnej), otoczoną pieprzem, cynamonem i goździkiem. Bazę zapachu wypełniają nuty ziemi, ambra i mech, które łączą się ze wzbogacającymi formułę zmysłową paczulą, kumaryną z fasoli tonka i absolutem z szałwii.

Skład:
nuty głowy: bergamotka, zioła śródziemnomorskie, lawenda, rumianek
nuty serca: rondeletia, geranium, róża majowa (stulistna), cynamon, goździk
nuty bazy: ambra, mech dębowy, paczula, fasola tonka, kumaryna, szałwia muszkatołowa

Rodzina zapachowa: aromatyczna

Nos: Rodrigo Flores-Roux, Paul Parquet

Data powstania: 1882/2010

 

Quelques Fleurs EDP

Jednym z najbardziej innowacyjnych zapachów wszech czasów był Quelques Fleurs z 1912 r. To pierwszy czysty, wielokwiatowy bukiet. Wcześniejsze kompozycje były przeważnie jednokwiatowe, często mieszane z ziołami i innymi esencjami. To co uczyniło Quelques Fleurs niezrównanym, to nie tylko kwiaty, lecz także sposób ich połączenia. W dorocznym Raporcie Dragoco, paryskiej publikacji o perfumach, określono Quelques Fleurs jako zapach, który uczynił z Francji lidera w perfumeryjnym świecie.

Esencja
Quelques Fleurs jest wyjątkową kompozycją kwiatową złożoną z woni bergamotki oraz płatków jaśminu i róży, delikatnie zmieszaną z drogocennymi nutami drzewnymi i piżmem. Jego wpływ widoczny jest w wielu współczesnych kompozycjach.

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 1912/1987

 

 

Quelques Fleurs Royale EDP

Inspiracją dla zapachu był Quelques Fleurs L'Original. Nazwa miała nawiązywać do tradycji marki, która zdobyła sławę na europejskich dworach królewskich. Quelques Fleurs Royale jest również wielokwiatowym bukietem, ale został wzbogacony o oryginalne wibrujące esencje. Houbigant wykorzystał do niego drogocenne drzewa, egzotyczne kwiaty i cytrusowe owoce, dzięki czemu powstał ekskluzywny i bogaty zapach. Dzieło to potwierdziło pozycję Houbigant w światowym perfumiarstwie.

Esencja
Royale jest czarodziejskim eliksirem. Zapach ujawnia świeże, wibrujące nuty czarnej porzeczki, sycylijskiej bergamotki i grejpfruta. Następnie urzeka kwiatowym akordem egipskiego jaśminu, marokańskiej róży i indyjskiej tuberozy, ogrzanych nutami miodu. Dzięki drogocennej ambrze, drzewu sandałowemu z Indii, irysowi z Florencji i białemu piżmu zapach jest trwały i wyjątkowo zmysłowy.

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 2004