Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Marka Isabey ma tradycję sięgającą 1924 r. Nazywała się wówczas Société Parisienne d'Essences Rares & de Parfums. Z kolei przy rue de la Paix w Paryżu funkcjonował ekskluzywny sklep o nazwie Isabey na cześć malarza Jeana Baptiste Isabey (1767 - 1855). Powstawały kolejne perfumiarskie dzieła: Le Lys Noir, L'Ambre de Carthage, La Route d'Emeraude and Le Chypre Celtic. Przepiękne flakony projektował Julien Viard. W 1925 r. marka otrzymała złoty medal na międzynarodowych targach sztuki dekoracyjnej.

Perfumy okazały się komercyjnym sukcesem. Problemy, które przyniosła II wojna światowa zmusiła właścicieli marki do zaprzestania działalności.

Isabey to tradycyjne naturalne francuskie perfumy, które nie dają się łatwo zgłębić. Ich bogaty naturalny bukiet godzinami rozwija się na skórze. Warto przywdziać ten luksusowy i wyrafinowany zapach.

 

Fleur Nocturne EDP

W 1925 r. Julien Viard zaprojektowała luksusowe perfumy dla maison Isabey. Nazwała go Bleu de Chine. Projektantem kryształowego flakonu był sam mistrz Ludwig Moser z Karlsbadu. Nadał mu głęboki ametystowy kolor i ręcznie ozdobił ornamentami. Dzisiaj jego eksponaty, uważane za artystyczne dzieła sztuki, można oglądać w Muzeum Perfumiarstwa w Grasse we Francji.

Nowa edycja tego wyjątkowego zapachu pod nazwą Fleur Nocturne przywołuje charakter Bleu de Chine d'Isabey. Flakony są dekorowane przy użyciu skomplikowanego procesu lakierowania zwanego sublimacją, który gwarantuje uzyskanie wizerunku, kolorów i dekoracji właściwych dla oryginalnego zapachu. Sam zapach jest niezmiernie bogaty w białe kwiaty i owocowe nuty, a jego podstawa jest szalenie zmysłowa. Mandarynkowe nuty głowy, zmieszane z kwiatami moreli i białą brzoskwinią, natychmiast dają poczucie wyjątkowości zapachu i jego drogocennych nut. W jego sercu bije bogactwo jaśminu, magnolii i gardenii. Doskonała harmonia pomiędzy ciepłymi nutami bazy, wanilii i paczuli sprawiają, że zapach pozostawia za sobą elegancką i głęboko zmysłową mgiełkę.

Skład:
nuty głowy: mandarynka, kwiat brzoskiwini, brzoskwinia
nuty serca: jaśmin, gardenia, magnolia
nuty bazy: paczula, wanilia

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

Data powstania: 2009

 

Gardenia EDP


Dzisiaj koneserki sztuki perfumeryjnej mogą cieszyć się przywróconym zapachem Gardenia Isabey z 1924 r., określanym jako wytworny, wyszukany i elegancki. Jest złożony z naturalnych esencji jak ylang ylang, jaśmin, absolut z róży, irys i oczywiście gardenia. Wzbogaca go indyjskie drzewo sandałowe. Złoty flakon w przepięknym pudełku nawiązuje do słynnego poprzednika.

Skład:lang-ylang, kwiat pomarańczy, gardenia extract, róża bułgarska, jaśmin, irys, piżmo, szara ambra, drzewo sandałowej

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 1924/2006

 

L' Ambre de Carthage

Kiedy burza piaskowa wznosi się, zmiata wszystko na swojej drodze...
L 'Ambre de Carthage jest nową edycją męskiego zapachu z 1924 roku. Przywołuje ducha żądnego przygód i ekstremalnych podróży. Czysta męskość... „Kartagińska ambra" została skomponowana ze składników orientalnych z odrobiną śródziemnomorskiej świeżości.

Skład:
nuty głowy: włoska bergamotka, akord herbaty jaśminowej
nuty serca: hiszpański czystek (labdanum), chiński osmantus, indonezyjska paczula
nuty bazy: ambra, drzewo sandałowe, kadzidło (olibanum), piżmo

Rodzina zapachowa: orientalna

Data powstania: 1924/2011