Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Lubin - perfumy od 1798 roku

Tuż po Rewolucji Francuskiej, Pierre François Lubin otworzył perfumerię przy ulicy Sainte Anne w Paryżu. Oferował możnym tego świata wstążki zapachowe, maski balowe i pudry. Najbardziej znanym produktem była „Eau Vivifiante", zwana później „Eau de Lubin" (1806).

Dzięki temu zapachowi Pierre François Lubin wkrótce stał się ulubieńcem dworu cesarskiego. Jego renomę zaczęły rozsławiać Cesarzowa Józefina oraz Paulina Bonaparte, księżna Borghèse. Po restauracji dynastii Burbonów, Lubin zadedykował swoje perfumy królowej Marie-Amélie.

Dzięki tym subtelnym kobietom, europejscy mężowie stanu zaczęli ufać Lubinowi. W jego archiwum można natrafić na liczne herby francuskiej arystokracji, króla Anglii i cara Rosji.

Stworzone przez niego zapachy wkrótce miały stać się znane na całym świecie, od brzegów Mississippi po indyjskie pałace.

W XIX wieku Lubin został mianowany perfumiarzem królewskich i cesarskich dworów:
•Perfumiarz Francuskiego dworu Królewskiego
•1821: Perfumiarz Brytyjskiego dworu Królewskiego
•1823: mianowany oficjalnym perfumiwarzem przez Cara Rosji

•1853: mianowany oficjalnym perfumiarzem Księcia Monako

 

Niespotykana fascynacja światem, była widoczna w perfumach, które tworzył Lubin. Impresjonistyczne zapachy inspirowane były atmosferą dalekich krajów, o których marzyli ludzie Zachodu. Bohaterami tamtych czasów byli odkrywcy, poszukiwacze skarbów i archeologowie. Lubin na swój własny sposób chciał przekazać Zachodowi wiedzę na temat dalekich i fascynujących krain. Dlatego tworzył perfumy.

 

Idole de Lubin EDP

W 2005 roku markę po ponad dwudziestoletniej przerwie reaktywował Gilles Thévenin. Jego pierwszą kreacją była woda toaletowa Idole de Lubin. Wspólpracowali z nim najzdolniejsi projektanci: Olivia Giacobetti skomponowała przyprawowo-drzewny zapach z intrygującą dymną nutą palonego drewna i rumu. Serge Mansau nakreślił flakon, który przypomina żagiel feluki zwieńczony maską afrykańskiego czarownika.

W 2011 roku kultowa kompozycja doczekała się nowej wersji. Jej autorem jest również Olivia Giacobetti. Woda perfumowana Idole de Lubin nabrała nieco cieplejszego, a zarazem mrocznego charakteru. Trzyma się bliżej ciała. Czarny flakon z bursztynowym korkiem nawiązuje do stylu art déco.

Skład:
nuty głowy: rum, szafran, skórka gorzkiej pomarańczy, czarny kmin
nuty serca: palma dum (widlica tebańska), palony heban, trzcina cukrowa
nuty bazy: skóra, czerwony sandałowiec, ambra

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Olivia Giacobetti

Data powstania: 2011

 

 

Le Vetiver EDT

Le Vetiver Lubin z 2007 r. jest zapachem o mocnym charakterze. W nutach głowy emanuje świeżość mandarynki, grejpfruta, pomarańczy z Gwinei i neroli. Nuty serca składają się z woni konwalii, drzewa goździkowego i pieprzu. W bazie dominują wetiwer z Jawy, cedr z Wirginii i mirra. Kompozycji dopełniają kadzidło i absolut z łagodnego tytoniu.

Skład:
nuty głowy: mandarynka, grejpfrut, pomarańcza z Gwinei, neroli
nuty serca: konwalia, drzewo goździkowe, pieprz
nuty bazy: wetiwer z Jawy, cedr z Wirginii, mirra, kadzidło, absolut z łagodnego tytoniu

Rodzina zapachowa: drzewna

Nos: Lucien Ferraro

Data powstania: 2007

 

L de Lubin EDT

L de Lubin były perfumami królującymi w dyskotekach lat siedemdziesiątych. Aromaty gorącego indyjskiego drewna i tajlandzkich przypraw w otoczeniu toskańskich kwiatów i sycylijskich cytrusów uzupełnia dyskretna woń irysa z Florencji.

Skład:
nuty głowy: sycylijska lemonka, kalabryjska bergamotka, biała gardenia, czarny pieprz, ylang ylang
nuty serca: egipski jaśmin, róża majowa, irys, konwalia, goździk, tonka
nuty bazy: drzewo różane, paczuli, drzewo sandałowe, heliotrop, wanilia, piżmo

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Data powstania: 2008