Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

Nowości

AMOUAGE Epic Women & Epic Men

Epic to najnowszy rozdział opowieści Amouage, który poprzedzały zapachy Jubilation i Lyric. W Jubilation kobieta została zamieniona w nimfę. W Lyric poznajemy przeszłość nimfy, kiedy jeszcze jako śmiertelniczka chodziła po ziemi, jako operowa diwa zaprzedaje swoją duszę w zamian za nieśmiertelność. Opowieść o Epic rozpoczyna się na pustyni gdzie nimfa szuka legendarnej arii z niedokończonej opery „Turandot" Giacomo Pucciniego, która po jego śmierci została dokończona przez innego kompozytora.

Wedle legendy Puccini ukończył Turandota i zakopał swoje dzieło gdzieś w piaskach Jedwabnego Szlaku. Ponoć uczynił tak, ponieważ w końcowym akcie umieścił arię, której żaden człowiek nie byłby w stanie zaśpiewać. Ktokolwiek spróbuje ją wykonać natychmiast umrze...

Kobieta Epic jako nieśmiertelna nimfa rozpoczyna swoje poszukiwania zaginionej arii i opuszczając miasto Ubar podąża Jedwabnym Szlakiem. Widzi miraż - światło wskazujące drogę i podąża za nim. Mężczyzna Epic to właśnie ten miraż widziany przez kobietę. On jest duchem podróży prowadzącym ją wzdłuż z Arabii do Chin w poszukiwaniu zaginionej arii.

Oba zapachy są fuzją Arabii i Chin zawierając esencję pochodzące z Jedwabnego Szlaku. Oba łączą bogatą esencję oud z chińska herbatą i kwiatami. Duch obu kompozycji oddaje hołd antycznym relacjom handlowym Jedwabego Szlaku, który łączył Oman z Chinami. Z Chin pochodziła herbata, złoto i nefryt a z Omanu srebrne kadzidło.

Zarówno damski jak i męski Epic łączą przepełnione oparami kadzidła bogactwo Arabii i poetycką głębię chińskiej kultury. Oba flakony zostały zainspirowane głębokim zielonym kolorem nefrytu, tak cenionego w krajach Orientu. Wedle legendy nefryt ma mistyczna siłę ochrony przed złymi duchami.

Korki obu butelek są pokryte złotem. Zdobienie pudełka Epic Woman ma przypominać masę perłową, a Epic Man zostało zainspirowane starym chińskim kufrem podróżnym.

Sklad:
Nuty głowy: kmin, różowe liście laurowe (wawrzyn szlachetny), cynamon
Nuty serca: róża damasceńska, bodziszek (geranium), jaśmin, herbata
Nuty bazy: ambra, piżmo, kadzidło, oud (drzewo agarowe, drzewo aloesowe), drzewo sandałowe, drzewo gwajakowe, paczula, wanilia, irys

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

Nos: Cecile Zarokian, Daniel Maurel, Angeline Leporini

MENARD Authent Cream 50ml

Menard po raz kolejny udowodnił, że jest światowym pionierem w zakresie pielęgnacji odmładzającej. Badania naukowe nad komórkami macierzystymi doprowadziły do rewolucyjnego osiągnięcia - kremu Authent. Komórki macierzyste i starzenie się skóry są ze sobą ściśle powiązane. Odkryto, że ilość komórek macierzystych, które dają początek życiu nowych komórek, zmniejsza się wraz z wiekiem.

Menard opracował krem, który nie tylko dba o skórę poprzez aktywizowanie już istniejących komórek, tak jak działają wszystkie pozostałe dostępne kremy. Laboratorium marki odkryło, że ekstrakty z nasion wiśni ptasiej, zatwaru pangdahai i jęczmienia purpurowego sprzyjają powstawaniu nowych komórek macierzystych i produkcji nowych komórek naskórka i skóry właściwej. Są one zdolne do energicznego wytwarzania kolagenu i składników nawilżających. W rezultacie stosowania kremu Authent dochodzi do widocznego odmłodzenia skóry. Już po pierwszym miesiącu zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra jest jędrna i rozświetlona. Authent to najlepszy krem dla osób, które mają wysoką motywację, aby pięknie i młodo wyglądać oraz chcą skutecznie rozwiązać problemy skóry, które pojawiają się wraz z upływem czasu.

 

Stosowanie: Rano, Wieczorem