Perfumeria ZZ

Partner perfumerii QUALITY

Oferta ekskluzywna

 


 

 

Parfum d’Empire (Perfumy Imperium) pozwalają zwrócić się wstecz i doświadczyć zapachów, które towarzyszyły największym osobowościom w historii, dzięki udokumentowanym badaniom historycznym oraz talentowi korsykańskiego perfumiarza Marca-Antoniego Corticchiato.


Marc-Antonio Corticchiato przez lata badał naturalne roślinne składniki perfum i zgłębiał metody ich ekstrakcji. Swoje odkrycia publikował w międzynarodowych magazynach naukowych. Równolegle kształcił się w renomowanej szkole perfumiarskiej w Wersalu (ISIPCA). Dostrzegał rolę, jaką zapachy odgrywały w dziejach wielkich imperiów. Postanowił odtworzyć dawny świat perfum wraz z towarzyszącą im atmosferą. Jego talent, doświadczenie i wielka pasja skłoniły go do założenia Perfum d’Empire.

Marc-Antonio Corticchiato wraz z każdym swoim zapachem zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni.
Kompozycje Parfum d’Empire są dedykowane wielkim imperiom: Francji Napoleona i Józefiny, Rosji ostatnich Romanowów, osmańskiej Turcji, Grecji Aleksandra Macedońskiego, starożytnemu Rzymowi, Indiom, Chinom i Japonii...
Corticchiato pochodzi z Korsyki. Swój pierwszy zapach Eau de Gloire zadedykował najbardziej znanemu Korsykaninowi Napoleonowi Bonaparte. Wkrótce powstała Eau Suave zainspirowana kolekcją róż z oranżerii cesarzowej Józefiny oraz Ambre Russe – upojna woń szampana, wódki, cerkiewnego kadzidła i herbaty z samowaru, czyli Rosji ostatnich Romanowów. Następnie kolekcję wzbogacił świeży szyprowy Iskander, odwołujący się do imperium Aleksandra Macedońskiego oraz pełen erotyzmu skórzany Cuir Otoman, oddający atmosferę tureckiej łaźni. Perfumy i historia to nie wszystkie pasje Corticchiato, który jest także zawodowym dżokejem. Equistrius, nazwał imieniem swojego ukochanego wierzchowca, dedykując skomponowany wokół nuty drogocennego irysa zapach Starożytnemu Rzymowi, dla którego mieszkańców koń był totemem.

W Fougère Bengale angielska świeżość lawendy, gorące nuty siana, tytoń, tonka, wanilia i paczula oddają atmosferę polowania na tygrysa w Indiach czasów królowej Wiktorii. Osmanthus Interdite zabiera nas w świat zmysłów, harmonii i medytacji; w duchowy wymiar cywilizacji chińskiej. Z kolei Yuzu Fou odwołuje się do serca japońskiej awangardy, gdzie szkło i stal przeplatają się z zielonymi ogrodami. Dziesiątą kompozycją jest Aziyade: najbardziej prowokujący – jak zapewnia sam twórca – zapach w historii perfumiarstwa. To kwintesencja erotyzmu zawierająca w sobie afrodyzjaki wszystkich kultur.


Eau de Gloire

Podążając śladami perfum Napoleona Bonaparte…
Perfumy Eau de Gloire to dzień spędzony z Napoleonem Bonaparte…
Rankiem przynoszą świeżość bergamotki, cytryny, pomarańczy, rozmarynu, olejku neroli i lawendy, które zawarte są w nutach głowy.
Po południu: anyż, lukrecja i herbata rozkwitają w nutach serca.
Nocą: tytoń, skóra i herbata połączone z roślinami z korsykańskich zarośli Maquis (kocanka piaskowa, czystek, mech dębowy) w nutach bazy.

 

 

 

 


Cuir Ottoman

Cuir Otoman to tajemniczy i pełen wschodniego erotyzmu zapach irysów i skóry,. Przenosi nas w samo serce Azji, w krainę baśni tysiąca i jednej nocy. Irysowi towarzyszy równie zmysłowy jaśmin.

Czystek, wanilia, tonka i rodzynki zmiękczają głęboką skórzaną nutę palonego styraku.

Rodzina zapachowa: szyprowo-skórzana

Nos: Marc-Antonio Corticchiato

 

 

 


 Aziyade

 

Dziesiątą, rocznicową kompozycją Parfum d'Empire jest Aziyade: najbardziej prowokujący - jak zapewnia sam Marc-Antonio Corticchiato - zapach w historii perfumiarstwa. To kwintesencja erotyzmu zawierająca w sobie afrodyzjaki wszystkich kultur świata.
Owoc granatu, który otwiera zapach, był dla starożytnych Egipcjan i mieszkańców Bliskiego Wschodu symbolem płodności. Według Greków miał powstać z krwi samego boga miłości Dionizosa. Jego moc wzmacniają kandyzowane daktyle, migdały, pomarańcze i suszone śliwki. Cynamon z Cejlonu był w starożytnym Rzymie używany podczas erotycznych biesiad, a egipski kminek ceniono w imperium sumeryjskim, gdzie używano go w rytuałach świętego nierządu. W Chinach zmysły poruszał korzeń imbir. Pragnienie miłości rozbudzają także niedojrzała indyjska paczula, wanilia z imperium Azteków, chleb świętojański i krople żywicy kadzidlanej, którą pachniały pałace Orientu.

Naznaczony luksusem i przyjemnością AZIYADÉ jest bezgranicznie zmysłowy. Animalistyczne nuty przywołują wibrujący zapach słynnego tonkijskiego piżma, podczas gdy absolut z marokańskiego czystka, rozleniwia i pogrąża w marzeniach. Aziyadé jest bohaterką powieści Pierra Loti'ego, która opowiada o życiu w haremie u zmierzchu imperium otomańskiego.

Rodzina zapachowa: orientalna

Eau Suave

Podążając śladami perfum Józefiny…
Józefina - cesarzowa Francji
Perfumy Eau Suave inspirowane są kolekcją róż w oranżerii Józefiny, a także jej głęboką miłością do Napoleona.
Ponadto kompozycję tworzą nuty owocowe: brzoskwinia i truskawki oraz pikantne: pieprz, szafran i kolendra.
Na bazę zapachu składają się słodki aromat burbońskiej wanilii oraz zmysłowe nuty białego piżma.
„Szlachetne i tajemnicze”
Rodzina zapachowa: szyprowa

 

 

 

 

 


Equistrius

Perfumy i historia to nie wszystkie pasje Corticchiato, który jest także zawodowym dżokejem. Jeden z trzech jego najnowszych zapachów otrzymał nazwę na cześć ukochanego konia twórcy - Equistrius. To zwierze - symbol piękna i majestatu było także totemem mieszkańców starożytnego Rzymu, któremu zadedykowany jest Equistrius, skomponowany wokół nuty drogocennego irysa.

Rodzina zapachowa: pudrowa


Fougere Bengale

Wśród zapachu tytoniu i tonki opuszczamy plantację herbaty. Otacza nas zwierzęcy zapach dżungli Asamu. Rozpoczyna się polowanie na tygrysa. Gdy drapieżnik zostanie pokonany odpoczniemy wśród wanilii i paczuli w pałacu maharadży.

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

 

 

 

 

 

 

Iskander

 

Iskander przenosi nas do imperium Aleksandra Wielkiego.
Jest świeżym i lekki zapachem szyprowym, który ma oddać dzikość, młodość i piękno greckiego atlety.
Jego składniki podobnie jak podboje Aleksandra łącza w sobie Wschód i Zachód. Cedr, mandarynka i grejpfrut przechodzą w kwiat pomarańczy, estragon i kolendrę znajdując dopełnienie w nutach mchu dębowego, ambry i białego piżma.

Rodzina zapachowa: szyprowa

 

 

 

 

 

 


Osmanthus Interdite

Choć chiński smok zieje dziś ogniem jak nigdy dotąd, zapach Osmanthus Interdite zabiera nas w świat zmysłów, harmonii i medytacji. Ma łączyć ziemię z niebem i zamieniać substancję w energię. Cała kompozycja wiruje wokół krzewu osmantusa, który w Chinach symbolizuje czystość, delikatność, trwałość i tysiącletnią mądrość.

Rodzina zapachowa: kwiatowa

Nos: Marc-Antonio Corticchiato

Data powstania: 2007

 

 

 


Yuzu Fou

Współczesny i wibrujący YUZU FOU odwołuje się do serca japońskiej awangardy: chaotyczna muzyka elektroniczna, tryskający życiem nieład i architektura. Energetyczna i optymistyczna, patrząca w przyszłość cywilizacja. YUZU FOU zaprasza do hiper miasta, przepełnionego wysoką technologią, ale jednocześnie pełnego natury, gdzie szkło i stal przeplatają się z zielonymi ogrodami.

Zafascynowany wolnością YUZU FOU przywołuje naturalne esencje cytrusowych kwiatów. Najcenniejszym jest yuzu, japoński cytrus, który występuje w całej Japonii i jest wykorzystywany w medycynie i gastronomii. Ten bogaty w witaminę C owoc, ma unikalny, mocny, lekko kwaskowy zapach. Kumquat, japońskie drzewko limonki, które dodaje ostrości i goryczy zostało złagodzone esencją z pomarańczy i chłodną japońską miętą. Absolut z werbeny podkreśla świeżość zapachu i nadaje mu metaliczny wymiar. Ta dzika roślina, wykorzystywana w Japonii do zwalczania stresu, jest nieodłącznym środkiem towarzyszącym mieszkańcom miast.
YUZU FOU zaprasza do powrotu w głąb nas samych, do obcowania z ciszą i spokojnym życiem. Luksusowa prostota w japońskim spa, cedrowy ogród na szczycie szklanej wieży. To czczone w Japonii drzewo symbolizuje siłę i determinację, potrzebną do kroczenia własną drogą. Nuty zielonego bambusa towarzyszą chwilom zawieszenia między niebem a ziemią. W symbolice orientalnej drzewo to wyraża charakter i cel. Dla niektórych mistrzów szelest jego liści przynosi moment oświecenia. Zapach wzmocniony jest kwiatowymi nutami neroli i białym piżmem.
YUZU FOU jest zapachem ożywczym, zielonym, świeżym i delikatnie gorzkim. Jest naturalny i wyrafinowany.

Rodzina zapachowa: zielona

 

 

Ambre Russe

Podążając śladami perfum ostatnich carów...
Ambre Russe przywołuje rosyjskie imperium ostatnich Romanowów.
Ten niezwykły eliksir oddaje upojne opary carskiego szampana i popularnej wódki.
Następnie pozwala odkryć czystość zielonej ambry, zmieszanej z zapachem świętego brązowego kadzidła z prawosławnych cerkwi i herbatą z samowarów.
Na koniec zapach przynosi kontrast między zmysłowym ciepłem zwierzęcej skóry oraz wibrującym efektem przypraw (cynamonu, kolendry i kminku), które pachną jak drewniane wnętrze rosyjskiej daczy.

„ Śmiały i zuchwały jak rosyjska dusza"

Rodzina zapachowa: szyprowo-skórzana

Nos: Marc-Antonio Corticchiato

 

 

 

Wazamba EDP
WAZAMBA przywołuje sakralny wymiar wewnętrznej wędrówki, obecnej we wszystkich wielkich kulturach. Przenikliwy odbiór somalijskiego kadzidła, kenijskiej mirry, etiopskiego opoponaksu, indyjskiego drzewa sandałowego i marokańskiego cyprysa przypomina rytuały wielkich cywilizacji: nuty, które są zaproszeniem do odkrycia ścieżki ponad czasem... do pojednania z samym sobą.

Zapach WAZAMBA wziął swoją nazwę z instrumentu muzycznego, sistrum używanego w czasie rytuałów w zachodniej Afryce. Jego ciężki dźwięk, pełny i głęboki towarzyszył afrykańskim ceremoniom inicjacyjnym. WAZAMBA rezonuje poważnymi niskimi nutami na czele z mirrą, opoponaksem i kadzidłem.

Rodzina zapachowa: orientalno-drzewna

Nos: Marc-Antonio Corticchiato

Data powstania: 2009

 

Azemour EDP
„Wszystkie zapachy są częścią mnie, ale ten jest mi szczególnie drogi" - tak o najnowszym Azemour les Orangers opowiada Marc-Antonio Corticchiato, który zawarł w kompozycji aromaty kojarzone z Marokiem, krainą swojego dzieciństwa. Nowoczesny, ponadczasowy szypr bawi się wszelkimi możliwymi nutami drzewa pomarańczy: skórką i musującym miąższem owoców, ciemnozielonymi liśćmi, miodową słodyczą kwiatu, solidnym drewnem.
Słowo "amour", które mieści się w AZEMOUR wyraża wielką miłość perfumiarza do kraju, w którym się urodził. Zapach przywołuje krajobraz Maroka z wydmami, dzikimi trawami, pomarańczowymi gajami... To utracony raj Marca-Antonia, przywrócony dzięki olfaktorycznej kompozycji. Wspomnienie rodzinnych pomarańczowych gajów i konnych przejażdżek wzdłuż oceanu. To także hołd dla Azemmour, jednego z najstarszych miast królestwa Maroka, miejsca pielgrzymek muzułmanów i żydów.
W nutach głowy AZEMOUR niewątpliwie gra złote światło, wszechobecne na marokańskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Wyrażają je tryskające cytrusy, zdominowane przez świeżą skórkę pomarańczy, mandarynkę i grejpfruta. Kolendra, kminek, czarny i różowy pieprz dodają wibracji, spotęgowanej przez czarną porzeczkę i galbanum. Świeżością neroli i intensywnym geranium przemawia serce AZEMOUR. Uwydatniają je nie pozbawiony słodyczy kwiat pomarańczy i delikatnie pikantna róża. Ekstrakt z siana, mchu i henny wyczarowują wrażenie suchej trawy. Nuty drzewne ukazują smukłe sylwetki cyprysów, miotane atlantyckim wiatrem. Szczypta soli maluje obraz wydm, skąpanych kroplami oceanu.
Skład:
nuty głowy: skórka pomarańczy, mandarynka, grejpfrut, kolendra, kminek, czarny i różowy pieprz, czarna porzeczka, galbanum
nuty serca: neroli, geranium, kwiat pomarańczy, pikantna róża,
nuty bazy: siano, mech, henna, cyprys, sól
Rodzina zapachowa: cytrusowa
Nos: Marc-Antonio Corticchiato
Data powstania: 2011